Super-paljon kiitoksia Maija Vilkkumaa vuosistasi The Voice of Finlandissa.
Kenet haluaisit nähdä neljäntenä valmentajana Sannin, Elastisen ja Antti Wiskarin rinnalla? Pistäpä ehdotusta tulemaan.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/maija-vilkkumaa-avaa-tilannetta-somessa-lahto-voice-of-finlandista-rakkaat-televisionkatselijat?s24
Maija Vilkkumaa OUT The Voice of Finlandista -Kenet haluaisit nähdä uutena valmentajana? Ehdotuksia!

34
1944
Vastaukset
- Anonyymi
Loputkin tuomarit vaihtoon.😁
- Anonyymi
Arttua ei saa vaihtaa.
- Anonyymi
Arttu ja Sanni sais poistua kanssa koska kummallakaan ei ole mitään annettavaa kilpailijoille.
- Anonyymi
Hyvä juttu!!!
- Anonyymi
Kun vielä lopettaisivat koko ohjelman....
- Anonyymi
joku typerä kommari
eli hynynen - Anonyymi
Arttu on paras.👍
- Anonyymi
Wille rydman!
- Anonyymi
Tuksu Tukiainen.Vappu Pimiä.Jorma Uotinen.
Aku Hirviniemi.Janne Kataja.
- Anonyymi
Sama ketä, mutta pitäisi muuttaa sääntöjä niin että miehet valmentaa miehiä ja naiset naisia koska ainakin naiset suosii aina naisia. Voisi myös valita voittajiksi sekä miehen että naisen tai vuorovuosin vain jommankumman.
Jos valmentajilla on oma suosikki niin saattavat tiputtaa parhaat pois että se suosikki pääsisi finaaliin. Yleisön pitäisi voida vaikuttaa koko ajan päätöksiin. - Anonyymi
PÄIVI RÄSÄNEN ..ehdottamasti...viisautta teille vääräntien kulkijoille..joille jo tässä
elämässä tulee ja paljon murhetta...jeee - Anonyymi
Sanni myös vaihtoon.
- Anonyymi
Maija Vikkumaan laulut ovat hirveitä, laitan radion kiinni, kun kuulen sen äänen.
- Anonyymi
Eipä olisi uskonut 2000-luvulla että tuokin artisti on oikeasti suomalaisten vihaaja ja kannattaa pakkomaamutusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä olisi uskonut 2000-luvulla että tuokin artisti on oikeasti suomalaisten vihaaja ja kannattaa pakkomaamutusta.
samat-sanat
- Anonyymi
Sanni ja Maija vaihtoon. Tilalle Laura Ruusumaa ja Bess.
- Anonyymi
Bessin tisseille iso peukku.
- Anonyymi
Hyvä, kun Vilkkumaa poistuu. Koko ohjelman saisi lopettaa. En oikein usko, että heidän kenenkään valmennettavista tulee sen parempia laulajia, kuin jo ovat .
- Anonyymi
Hyvä. Vihervassarit kaikki pois ja sanni vamppyyri hampaineen perässä. Tilalle oikeita laulajia ja jos pysytään naisissa, niin Noora Louhimo ja Tarja Turunen tuomaristoon. Siinä on sellaiset lauluäänet että huhhuh ja ymmärtävät musiikin päälle muutenkin.
- Anonyymi
Adolf Hitlerin tai Benito Mussolinin, mutta koska se on mahdotonta, jää täysin turha ja huono ohjelma jatkossakin katsomatta.
- Anonyymi
Kyllä koko ohjelman voisi uusia ja etenkin sen juontjatkin.
Heikki jo ulos ollut vuosia ja vaihto tekee hyvää ja ohjlemien tulee uudistua.
Mistä johtuu, että samat naamat on vuodesta toiseen joka kanvilla , ohjelmissa.
Pimiää, Heikkiä, Lainetta jne.
Tuotakin ihmettelen miten jokin Anni Ihamäki on jossain asuntoohjelmissa, miksi Anni ja Jaajo mene radioon. Rahastavat vain ohjelmilla. Pimiä oman firmansa rahastauksella.
Voicen valmentajat myös vaihtoon ja yksi ja sama vain kauden ja uusia kasvoja ja osaajia kehiin. Miten samat voivat kyynärpää taktiilla olla vuodesta toiseen.
Missä on voittajat katoavat ja kukaan ei tee heille sopimuksia ja tai näy missään voiton jälkeen? Missä vika ja keitä ohjelma oikeasti palvelee?
Voittajille pitää taata sen valmentajan levytyssopimus ja asioiden hoito jatkossa.
Ohjelmaa tulee kehittää ja nyt on aika vaihtaa pois nämä samat naamat pois ruudusta. - Anonyymi
Kiitos Vilkkunaamalle kun ymmärsi lähteä!
- Anonyymi
Lähetään siitä, ihan sama kun ei ole toista niin ärsyttävää.
- Anonyymi
Elastisen naamaa en enää haluaisi nähdä. Maijan tilalle ehdotan Jonna Tervomaata. Ja toivottavasti Anna Puuta ei enää tähän pestiin valita!
- Anonyymi
JES JE JES JES JES JES JES!!!!!!! Vihdoinkin tajusivat antaa potkut! Vielä loputkin ns tuomarit pihalle, se omituisei pukeutuva pitkätukka teini!!!!! Huh...
Niin huonoja kuin vaan olla voi, tilalle tosi mmattilaisia eikä noita aloittelijoita!!!!!
Sellasia jotka ymmrtävät musiikkia, eikä latele toisten sanoja aina, mutta kun ei osaa niin ei osaa muuta kun matkia muita.
Paula koivuniemi, mihael monroe, eino grön, jne... heitä joilla on ammattitaitoa ja vuosia alalla olleeita, on paljon,... eihän noi untivikot osaa mitään.
Nytkin oli erittäin huonot finalistit, ainoa joka osasi laulaa oli se muhammed!!!!! Voitto kuului hänelle.- Anonyymi
Eiköhän nuo ole jo jossain hoitolaitoksessa.....
- Anonyymi
Katri-helena Maijan tilalle.
- Anonyymi
Onks se vielä elossa....?
- Anonyymi
Voisi vaihtaa kaikki joka vuosi, sanni ainakin.
- Anonyymi
En oo kattonu tota ohjelmaa enää vähään aikaan kun noi kommentoijat on ihan tolloja.
Nää tulokkaat laulaa yleisölle mut nää kommenoijat arvostelee mistä ite tykkää.
On huono ohjelma, - Anonyymi
Maija on yllättävä valinnoissaan. Ehdotan Katri Helenaa tai Paula Koivuniemeä.
- Anonyymi
Yleisö ainakin tässä valitsi suosikkinsa voittoon.
Minäkin äänestin Oliveria. - Anonyymi
Koko ohjelma olisi pitänyt lopettaa. Ihan älytöntä, että tämä ohjelma vain jatkuu vuodesta toiseen vaikka on jo aika kulunut ohjelma!
- Anonyymi
Miksi pitäisi lopettaa, kansa kuitenkin näkee ne hyvätkin vaikka valmentajat haluaa vain oman suosikkinsa voittavan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k20311501SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude939911Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t628528Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1338200Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h718060Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht67468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa915862Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k65766Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk225720Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus595323