AY-liitot tulee hävittää perinpohjin

Mitään muuta kuin vittuilua tavallisille veronmaksajille. Liittoon kuuluvatkin joutavat ikityöttömiksi. Siinähän itkette persaukisina.
789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eihän se arempi mies uskalla kuin maksaa mahvia liitoille joka palkasta muutaman prosentin. kattoo miten lihavia ne on sitten siellä..

Äänestä
  • sitten sen päälle aremmat miehet maksaa kirkkoverot muutama prossa kaikista tuloista

    eli alkaa olla melko ... huh

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    sitten sen päälle aremmat miehet maksaa kirkkoverot muutama prossa kaikista tuloista

    eli alkaa olla melko ... huh

    En ole vielä nähnyt varakasta pakanaa.

    Äänestä

Aika surkea täytyy olla, jos palkka katsotaan TES:stä.

Äänestä
  • Vielä surkeampi olet kun et saa palkkaa ollenkaan.

    Äänestä

Oikein . Venäjän malli on paras . Meilki valtio ja EK olikarkit yksin osaa hyvin määrätä työntekijän asiat ja oikeudet .

Äänestä

Samalla EK riistoporvarien elättäjä ja Sitra lakkautettava menköön tyhmät politiikot oikeisiin töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitään muuta kuin vittuilua tavallisille veronmaksajille. Liittoon kuuluvatkin joutavat ikityöttömiksi. Siinähän itkette persaukisina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu