Meghan sotki Harryn elämän

Anonyymi-ap

... eikä Harry vieläkään tajua, että siellä on syy kaikkeen hänen kurjuuteensa. Harry on vahvan suggestion uhri.

https://www.is.fi/kuninkaalliset/art-2000011208400.html :

>>... Lehden mukaan Englannin toiseksi korkein tuomari Sir Geoffrey Vos kertoi prinssi Harrylle, että hänen valituksensa turvallisuuden heikentämisestä ei ollut ”muuttunut oikeudelliseksi argumentiksi”.

Tuomari katsoi, että turvallisuuspäätös oli ennakoitavissa ja jopa järkevä reaktio, kun Harry luopui kuninkaallisista velvollisuuksistaan ja muutti pois Britanniasta.

Prinssi Harry olisi halunnut kumota vuonna 2020 tehdyt muutokset turvallisuuteensa, kun hän luopui kuninkaallisista velvollisuuksistaan ja muutti Yhdysvaltoihin.

Hän hävisi oikeudenkäynnin.

Harry sanoi tuntevansa itsensä petetyksi ja kuvaili tappiotaan oikeudessa ”vanhanaikaiseksi juonitteluksi”. ...<<

Ymmärrän tuomioistuimen näkökannan. Harry itsehän erosi kuninkaallisesta perheestä, joten monet oikeudet loppuivat siihen.

Asioilla ja teoilla on seurauksensa.

Harry kyllä on juonittelun uhri, mutta se nk. juonittelijataho ei löydy hänen ent. omasta perheestään.

3

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole penaalin terävintä kärkeä tämä härry

    • Anonyymi

      Meghaniin kohdistuu ihan oikea uhka äärioikeiston taholta. Se ei ole liioittelua. Haluaa suojella vaimoaan. Oli monta vuotta sinkku, joten asian ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      35
      3985
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      263
      3925
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3471
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3460
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2317
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1485
    Aihe