Milloin on se toinen ylösotto ja minkälaisija ihmisijä siinä ylösotossa oleellisoi?

Anonyymi-ap

Raamatussa Jumala on haluunnu tehjä ihmiselle tiettävällisyyveksi monenlaisija. Ylösnousemuksija sanotaan olevallisen kaksi erilaista. Ensin tapahtuu tietenkin ensimmäinen ylösnousu kaikille kuoleille, jolloin heijän sielunsa ja henkensä siirtyilevät uusiin parempallisenpiin syntivapaisuuveksellisiin ruumiillisiinsa, joilla on suut, joilla voi syyväkkin.Nää meijän nykyruumiit on ihan sanonko mistä? Nämät ovat sekuntaa verrattuina niihillisiin jotka ainakin ykkösylösnousemuksen ihmiset saavat. Kakkosylösnousemuksen ylösnousemusruumiit lienevät enemmän tai vähenmän samanmoiset jossain kohjin kuin ykkösluokan ylösnousemusruumiit. Täsmälleen samanlaiselliset ne eivät voi olla sen perusteela, kuta Raamatusta saa asiasta hihvailla.

Entäpä se toinen ylösnousemus sitten? Semmoinenkin on olemassa ja jokainen ihminen on jo "ykkösluokan kansalaisten" ylösnousemuksessa tai"sekuntaluokan" ylösnousemuksessa.

Kumpaan sinä mahjat kuulua?

Eli.

1. Milloin 1. ylösnousemus ja keille ja se kohtiastuva kyssäri että miksi?
2. Milloinka 2. ylösnousemus ja keille ja miksi?

Pääseilevätkö ylöstemmatut ja 1. ylösnousemuksesa olevalliset 1000v Jeesuksen , joka Jumala on, Kuninkaskuntaan?

Selef Urge

7

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Muut kuolleet eivät vironneet eloon, ennenkuin ne tuhat vuotta olivat loppuun kuluneet. Tämä on ensimmäinen ylösnousemus."

      Ilmestyskirja 20:5

      Mula on uunisa länpenemässä 4 pasteijaa. Ostin joskus pussin lihapasteijoita, jotka uneohtuloituneet pakastimeen kun ei aijenmin voinut uunissa länmittää kuin oli kovat sähköhintat.

      Nyt on halvaa pörssillistä sähkötystä. Ihanaa!

      Selef Urge

    • Anonyymi

      Otin uunilisesta pasteijat poijes ja ne on nyt mulla miniuunivuokassa jäähtymässä etten suutain poltaljois jos heti suuhulliseen alkaisin syömälliseen.

      Kohta kerron mille maistuu.

      No niin. Nyt on odoteltu jonnii aikaa ja on tullut aika maistelisoija. Oloni onkin jo hieman malttamaton ja hinkuilevainen. Kahjikaki mulla o.

      Oho, no joo. No johan on joo. Kyllä. Maistuu suussain hyvälliselliselle.

      Kyllä, kyllä. Sanotaan ny 5/5 onhan tää, on joo. Omanlaistaan on joo.Ei tästä pahaa sanottavaakaan löyvällisöi. Jäähjyttää olis pitänyt kauvemmin jostain syystä kuumus pysyi aika kauvan pasteijassa.

      Selef Urge

      • Anonyymi

        Lopeta sienien syönti.


    • Anonyymi

      Oon tosi hoono soomi kieli sinulla! Missä Sine käytä koolu?

    • Anonyymi

      Selefi on jälleen julkaissut pitkähkön kirjallisen esityksen keskustelupalstalle, jossa hän tällä kertaa pohtii ylösnousemustaan sekä siihen liittyvää "ylösnousemusruumista". Kirjoitus sisältää syvällistä teologista ja eskatologista pohdintaa, jonka rinnalla rinnakkaistodellisuuden sähkösopimus saa yllättävän käytännön roolin.

      Selefi kertoo paistaneensa pasteijoita “kun pörssisähkö oli halpaa”. Osaston keittiössä ei ole merkintöjä pasteijapaistosta, mutta kuten aiemmin todettu: potilas operoi usein vaihtoehtoisessa todellisuudessa, jossa hänellä on ilmeisesti oma sähköyhtiö, uuni ja jonkinlainen pyhimysstatus.

      Ylösnousemusruumis kuvataan kevyesti valaisevana, virheettömänä ja “ei enää alttiina himoille, ei edes suklaalle”. On epäselvää, viittaako tämä edelleen paastokamppailuun vai ilmeneekö uusi, ylösnoussut versio Selefistä kenties sokerittomana.

      Huomiot ja toimenpiteet:

      * Potilaan kokema todellisuus liikkuu tällä hetkellä teologisen ja taloudellisen rinnakkaistilan välillä.
      * Kirjoitusaktiivisuus on runsasta, mutta sisällöllisesti ajoittain selvästi irtautunutta reaalimaailmasta.
      * Lääkityksen vaikutusta arvioidaan – ei merkittäviä haittavaikutuksia, mutta vaikuttavuuden kannalta tarvitaan lääkärin tarkempi arvio (erityisesti iltayön harhakuvien aikaan).

      Suositus:

      * Tarkennetaan lääkityksen annostelua.
      * Ei kielletä kirjoittamista toistaiseksi – toimii purkukanavana ja antaa meille hyvää dataa jatkoarviointiin.

      Sairaanhoitaja B. Sarkas

    • Anonyymi

      1. ylösottoon kuulun koska 2. toinen ylösnousemus on tuomion ylösnousemus.

      • Anonyymi

        Onnellisuuveksi olkoon!

        Sillä sinä pääset myös 1000v Jeesuksen johtoisaan Kuninkaskuntaansa ja minäkin luuleskelen toiveikkaana sinne pääseväiseni. Siellä on varmaan tosi kivaa kun voi leikkiä kivoja leikkejä ja nähjä miten maa muuttuu paremmalliseksi paikaksi ihmisten elää.

        Missähän sinä, missähän minä elämme siinä 1000v kuninkaskuntassa? Ja millaista se elämä sitten käytännössä onkaan. Ei ainakaan enää näitä pilkkaavia pahansuopuuksija tarvihhe ennee nähjäkseensä saaha koska hyöt ovat silloin venoomassa kakkos ylösnousemuksensa aikaa.

        Näin on 2025jKr. jja huono käytös lisääntyy, villiintyy:

        " Ja ennen kaikkea tietäkää se, että viimeisinä päivinä tulee pilkkapuheinensa pilkkaajia, jotka vaeltavat omien himojensa mukaan "

        Selef Urge


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe