Varovasti Moskovassa

Stadista Moskovaan voitonpäivää juhlimaan menevien demarien ja äärivasurien kannattaa noudattaa äärimmäistä varovaisuutta alueella. Zelensky ei voi taata etteikö joku drone pääsisi läpi ilmatorjunnasta. Kypärät mukaan!
24397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Tuonne Moskovaan, on saatava lisää " ääksöniä ".
Niin, että siellä moskovalaiset tuntisi jatkuvaa pelkoa ja kauhua.

Äänestä
  • Kyllä se hoituisi, mutta kun saksalaiset eivät anna niitä ohjuksiaan.

    Äänestä

Vanha Heinäluoma on vuokranut Allegron, rata avataan päiväksi. Mottinokka ,ja omaishoitaja lähtee matkaan.

Äänestä

Siellä saattaa posahdelle KGB-everstin omatkin viritykset,joista voidaan sitten syyttää esim.Suomea tahi Ukrainaa.. Joten kannattaa ottaa kypärät mukaan.

Äänestä

Ay-mafian myöntämät pinssit auttavat jos tulee ongelmia. Takinliepeet täyteen.

Äänestä
  • Kokoomuksen ss ja hakaristimerkkejä hattu, takki ja housunlahkeet täyteen.

    Äänestä

Pohjois-Korean epämuodostuma ei vissiin uskalla mennä Moskovaan. Pelkää että oma ohjus saattaisi eksyä riviin.

Äänestä
  • Pohjois-Korean johtaja Kim Jong-un ei ole "epämuodostuma", vaan hänen hyvinvoiva olemuksensa kertoo Pohjois-Korean hyvinvoinnista.

    Äänestä

Kremlissä pidetään voitonpäivän lopuksi perinteiset miesten orgiat. Siksi epämuodostumakin on paikalle kutsuttu. Juhlissa alastomat miehet ajelevat junilla veturinaan Putin. Tänä vuonna on spesiaalina presidentti Trumpin imitointikilpailu.

Äänestä

Miten Venäjällä on näitä tolloja siunaantunutkin niin paljon, niinkun tämä Solovjovin. Puhuu että marssii Euroopan läpi, voi reppana kun Venäjä ei ole pystynyt edes Ukrainan läpi marssimaan. Sairasta porukkaa maa täynnä.

Äänestä

Menevätkö Kimmo ja Nazima sekä muutkin rajalakia vastustaneet Moskovaan ?

Äänestä
  • Totta kai menevät.

    Äänestä

Tarja mukaan.

Äänestä
  • Tarja vie mikrofonilla varustetun lahjakissansa takaisin metukalle.

    Äänestä

Olisi se komiata kun amerikkalainen ohjus losahtaisi keskelle Kremliä ja kansainväliset turhakkeet juoksentelisivat savi housussa pakoon.

Äänestä
  • Ja ihan tosissaan täällä joku uskoo näihin droonisatuihin.

    Äänestä

Sen takia osa näistä savihousuista ei uskalla mennä Moskovaan.

Äänestä
  • Ryssän paraatiin semmoinen pommi, että kinuri johtajalta jäisi vain syömäpuikot ja putinilta tekohampaat sinne torille.

    Äänestä

Meneeköhän Kiljunen Viron kautta autolla vai Turkin kautta lentämällä.

Äänestä

Kiljunen saa paraatissa ukrainalaisen kaatuneen sotilaan kypärän teräksestä valmistetun kullatun ristin ansiokkaasta työstään omaa isänmaataan vastaan.

Äänestä

Venäjällä on markkinatalous ja rikkaat oligarkit vallassa. Pikemminkin Kokoomuslainen meno siellä, joten miksi vasemmisto sinne haluaisi?

Äänestä
  • Tarjoaako kreml juustoa ja kananmunia arvovieraille ruuaksi?

    Äänestä

  • Onpa tyhmä kommentti. Venäjä on diktatuuri josta ollikarkit ovat poistuneet jo ajat sitten, jotta avonainen ikkuna ei imaisisi ulos. Vasemmistollehan diktatuuri on unelma, koska silloin ei itsellä tarvitse olla kykyä ajatella.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Stadista Moskovaan voitonpäivää juhlimaan menevien demarien ja äärivasurien kannattaa noudattaa äärimmäistä varovaisuutta alueella. Zelensky ei voi taata etteikö joku drone pääsisi läpi ilmatorjunnasta. Kypärät mukaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu