VENÄJÄN Syöpä!
UKRAINAN Syöpä!
IHMISKUNNAN Syöpä!
Slava Ukraini!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
UKRAINAN Syöpä!
IHMISKUNNAN Syöpä!
Slava Ukraini!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Harhainen pelle🤡 on kyllä ja tapattaa omaa kansaansa samalla kun itse nauttii olostaan.
Venäjän kansa on kyllä toivoton lammaskansa.
SLOBO UNKARI!🇷🇼
Da, putler kaput!
Käsky: Tehkää naapurille niin, kuin tahtoisitte sen tekevän teille!
Täytyy muistella Neuvostoliittoa kun voidaan todeta että milloin nykyisellä Venäjällä on viimeeksi ollut yhtä suuri ja pätevä johtaja kuin nyt. Kateeksi käy.
Olet oikeassa. Sarkasmi on vaikea laji.
Valitettavasti sarkasmi, kateus ja totuus ovat eri asioita. Kun pystyt myöntämään itsellesi kateuden niin silloin ei ole kyse sarkasmista vaan olet pystynyt myöntämään itsellesi totuuden. Tietenkin selitykset ja tekosyyt joita viljelet kuuluvat asiaan totuutta etsittäessä.
Kyllä Stalin ja Putin ovat tavoiltaan veljeksiä kuin ilvekset!! Yhtä innokkaita tappamaan naapurin kansaa!! Stalin tappoi meillä, Putin Ukrainassa!! Venäläisillä on tappaminen verissä, sen huomaa taas!!
Ukrainankaan tuhoamisesta ja ihmisten tappamisesta ei näytä loppua tulevan! Mihin tuo hullu Putin oikein tähtää?? Aikooko alistaa Ukrainan oman valtansa alle! Toivottavasti joku tuon Putinin tappaa, ennen kuin Ukraina on tuhottu lopullisesti!
Tuollainen valtion päämies on kotoisin tunkiolta!!
Vapaassa maailmassa on rock tähtiä,näyttelijöitä, taiteilijoita,kirjailijoita,eri urheilulajien julkisia henkilöitä mediassa runsaasti esillä.
Venäjällä möllöttää 24/7 mediassa esillä lähinnä yksinvaltias Putin.
Kremlin natsit myös parhaansa mukaan esillä ydinaseella uhkailuineen, bunkkerissa piileskelevän pelkäävän hirviön lisäksi.
Putin pakottanut avustajineen Venäjän kansan
mielipuoliseen sotaan.Propaganda toimii vielä nykyisinkin kun sitä jaksaa jauhaa kärsivällisesti,kuten Putin aloitti heti valtaan noustuaan.
Hitlerin keinot Putin matkinut hyvin tarkasti.
Niin on Venäjälläkin. Sitten poikkeuksena yhtenäinen kansa joka luottaa valitsemaansa johtajaan ja tietää että hän tekee kaikkensa kansalaisten hyvinvoinnin ja turvallisuuden eteen. Näin yksinkertaistahan tämä on ja tästä on kyse tässä nykytilanteessakin. Tämä nyt tietenkin on aivan päinvastaista länsimaisen filosofian ja demokratian mukaan. Venäläiset ymmärtävät länsimaisia tämän suhteen ja ottavat osaa...
Miten typerä voi ihminen olla?
Venäjä ja venäläiset olisivat olleet täysin turvassa, ellei heidän diktaattorinsa olisi fasistinen sotahullu.
Miten typerä voi ihminen olla?
NO KYLLÄ ON JA TODELLA PATA SEKAISIN PAHASTI-
(kansa joka luottaa valitsemaansa johtajaan) (hyvinvointi ja turvallisuus)
(tekee kaikkensa ......paljon saanutkin 1-miljoona kansastaan tapattanut hyvin paljon muutakin kyllä tiedätte kansa äänesti kuka väärensi
KANSA VAI PUTLER-Vaalit
Onko tuo seitten kalistelu kansalaisten hyvinvoinnin edistämistä?? Olisi nekin rahat pannut kansakunnan olojen kehittämiseen! Venäjällä on suurkaupunkeja kunnostettu, mutta maa on muualta aivan roskakunnossa! Asunnot aivan arvostelun alapuolella. Tiet rapasia ja savisia!
Putinin pitää näyttää mahtiaan tuhoamalla sukulaiskansansa maat ja mannut! Sivistymättömyys huipussaan!
Toivottavasti Ukraina antaa aseitten laulaa tuon "VOITONJUHLAN" aikaan!! Ei Putinkaan pitänyt tuota pientä välirauhaa arvossa, vaan antoi drooniensa lennellä!!
Sairasta,että kansa elää yhden ihmisen aivojen heikkojen tuotosten varassa. Valheilla voi vangita kokonaisen kansan.Venäjän kansa on Putinin vanki.
Propagandaan sekoitetaan tietty määrä lahjontaa ja väkivaltaa,on kansa silloin alistettu diktatuurin alle.
Venäjä on valtavien etäisyyksien maa,jossa ihmisten on vaikea kokoontua kapinaan ja mellakoihin.
Sairasta,että kansa elää yhden ihmisen aivojen heikkojen tuotosten varassa. Valheilla voi vangita kokonaisen kansan.Venäjän kansa on Putinin vanki.
Propagandaan sekoitetaan tietty määrä lahjontaa ja väkivaltaa,on kansa silloin alistettu diktatuurin alle.
Venäjä on valtavien etäisyyksien maa,jossa ihmisten on vaikea kokoontua kapinaan ja mellakoihin.
IHANUUKSIEN IHMEMAA VENÄJÄ- 👍🤣👌 Maailman suurin aivopesula!
Ressukat oppineet alistumaan diktaattorin vallan alle!! Ihmettelen, etteivät nouse kapinaan!
Putinin narratiivi Naton aiheuttamasta uhkasta Venäjälle on naurettava.
Ukrainaan hyökkäystä perusteltu turvallisuusuhkana,yksi niistä kymmenistä perusteluista joita Venäjä esittänyt biolabroista lähtien.
Euroopan maat kaivaneet vähäisten asevarastojen pohjilta Ukrainaan ruosteisia panssarivaunuja,tykistöä ei ole,ei riittävästi ammuksia ja ohjuksia liian vähän.
Onko tälläinen valmius valmistelua hyökkäystä laajamittaisesti Venäjää vastaan? Venäjän valheet ei toimi millään tasolla.
Euroopan valtiot lähinnä kiisteli uusista luonnonsuojelualueista,hiilipäästöistä ja hillitystä maahanmuutosta.
Venäläiset eli täysin eri maailmaa valmistuen käyttämään Euroopan sinisilmäisyyttä hyväksi,Putinin joukkojen valmistautuessa valloitussotiin.Krimin varastettuaan Putinille tuli hätä,ettei hänen varastamaansa saalista tulla viemään pois.
Putinilla näyttää olevan villieläimen saalistusvietti ja saaliin päällä ärhentely.
Kyse on alkuasukasmaisesta käyttäytymisestä joka kuuluisi jo historiaan .
Euroopassa ei yksikään valtio haaveillut sotaan ryhtymisestä,ei kukaan! Ei ollut pienintäkään ajatusta. Putinin Kgb:n harhaisesta maailmasta löytyi idea lähteä nöyryttämään veljeskansa Ukrainaa sodalla,joka taisteli Venäjän rinnalla toisessa maailmansodassa. Krimin valtaus oli valtava loukkaus,nyt käynnissä oleva suuri sota on jäätävä shokki Ukrainalaisille. Välit ja luottamus Venäjään on pyyhkäisty pois valtavien verisien uhrien määrällä.
Venäjä näytti koko maailmalle kuinka mitätön on sen esittämä ystävyys.
Venäjän olisi juhlittava voitonpäiväänsä kerrankin rehellisesti.
Jos liittoutuneet ja Yhdysvallat ei olisi auttanut Neuvostoliittoa,olisi Hitleri onnistunut maan valloituksessa.
Ei Venäläisillä ole tahtoa rehellisyyteen edes tässä tosiasiassa.
Venäläiset ei ymmärrä,ettei maa voi kehittyä valheiden verkon keskellä.