Esa kysyy, mitä tekis toukokuussa vapaa-ajattelijain tavoitteiden, yhdenvertaisuuden ja katsomusvapauden, sekulaarin kulttuurin, järkiperäisyyden ja humanismin edistämiseksi.
No minäpä vastaan:
Puretaan vaparien järjestöt. Joensuu ja Raisio näyttäneet hyvää mallia. Muut perässä!
Tämä auttaa tavoitteita, kun häirikköjärjestöt eivät olisi enää mustaamassa uskonnottomien mainetta ja pilaamassa kaikkea.
Mitä tehtäis
8
127
Vastaukset
- Anonyymi
Pitkästä aikaa tuore ja järkeenkäypä ehdotus. Pisteet joensuulaisille.
- Anonyymi
👍🏼👍🏼👍🏼
- Anonyymi
Tehdään erilaisia näennäispapereita, kuten ympäristösuunnitelma, jotta voidaan kehuskella hyvyydellämme. Ehkä sitten saadaan veroeuroja. Raha on kuitenkin tärkein asia vapaa-ajattelusta, siis veroraha.
- Anonyymi
Antivaparin tavoite onn vapaa-ajattelijain toiminnan kakkauttaminen. Keskustelu hänen kanssaan on tarpeetonta.
- Anonyymi
Kyllä. Juuri tuo on tavoite. Perusteetkin löytyy: uskonnottomien etu. Mitä sinulla on uskonnottomia vastaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä. Juuri tuo on tavoite. Perusteetkin löytyy: uskonnottomien etu. Mitä sinulla on uskonnottomia vastaan?
Et tule saamaan vastausta. Koska tyypillä ei ole mitään uskonnottomia vastaan. Häntä ei yksinkertaisesti kiinnosta se vaan uskonnottomien nimissä kahmittu raha. Se häntä vain kiinnostaa. Maksettu risteily Tukholmaan siintää jo silmissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et tule saamaan vastausta. Koska tyypillä ei ole mitään uskonnottomia vastaan. Häntä ei yksinkertaisesti kiinnosta se vaan uskonnottomien nimissä kahmittu raha. Se häntä vain kiinnostaa. Maksettu risteily Tukholmaan siintää jo silmissä.
Jep. Rahan himo on kaiken pahan alku ja juuri
- Anonyymi
Vaparit edustaa vain itseään, on vastenmielistä kun väittävät edustavansa kaikkia uskonnottomia, aivan kuin kuuluisimme laitavasemmistoon tai muslimeihin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033812Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii602406Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472203
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561247
- 701147
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1241117