Olen kyllästynyt uskontoihin. Siihen kuuluu myös JT. Uskontojen pitäisi kuulua vain jollekin pappisluokalle. Tavallisten ihmisten kuuluisi pysyä erossa niistä. Ne ovat liian raskaita tavallisille ihmisille.,
Kyllästynyt uskontoihin
12
211
Vastaukset
- Anonyymi
Mihin sitä pappisluokkaakaan tarvittaisiin!
- Anonyymi
Uskontoja ei tarvita. Tarvitaan vain usko Jeesukseen.
Jeesus on tie, totuus ja elämä.- Anonyymi
"Jeesus on tie, totuus ja elämä."
Jeesus on historiallisesti kyseenalainen juutalainen, joka kuoli, eikä tullut väitetyn lupauksensa mukaisesti takaisin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Jeesus on tie, totuus ja elämä."
Jeesus on historiallisesti kyseenalainen juutalainen, joka kuoli, eikä tullut väitetyn lupauksensa mukaisesti takaisin.Jeesuksen olemassa olosta on enemmän todisteita kun Aleksanteri Suuresta.
Loppu väittämäsi on sinun henkilökohtaisen typeryytesi ja tyhmyytesi ilmentymä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jeesuksen olemassa olosta on enemmän todisteita kun Aleksanteri Suuresta.
Loppu väittämäsi on sinun henkilökohtaisen typeryytesi ja tyhmyytesi ilmentymä.Aika erikoinen väite. Haluatko perustella enemmän?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jeesuksen olemassa olosta on enemmän todisteita kun Aleksanteri Suuresta.
Loppu väittämäsi on sinun henkilökohtaisen typeryytesi ja tyhmyytesi ilmentymä.Voisitko laittaa näitä todisteita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisitko laittaa näitä todisteita?
Taitaa kuulua samaan sarjaan kuin hallintoelimen jäsen Stephen Lettin väite siitä, että Jumalan valtakunnan olemassaolosta (vuodesta 1914 lähtien) on enemmän todisteita kuin painovoimasta, sähköstä tai tuulesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa kuulua samaan sarjaan kuin hallintoelimen jäsen Stephen Lettin väite siitä, että Jumalan valtakunnan olemassaolosta (vuodesta 1914 lähtien) on enemmän todisteita kuin painovoimasta, sähköstä tai tuulesta.
Todisteet kuuluvat osastolle: paljon puhetta, vähän villoja.
- Anonyymi
Uskonnot ovat ihmismassojen kontrollointia varten. Pappisluokka tarvitsee lauman, jota höynäyttää ja käyttää hyväksi. Jehovan todistajissa pappisluokka on vanhimmat ja järjestön johto.
On vaan niin, että tavikset ovat aika usein niin tyhmiä, että jeesussaasta menee läpi. Johtuen lapsesta saakka syötetystä propagandasta. Eihän kukaan tolkullinen aikuinen uskoisi raamattusatukirjan vetten päällä kävelyä, viisi leipää ja kaksi kalaa satua, kuolleista heräämistä ristiinnaulitsemisen jälkeen...jne. jne. Ainoa mikä raamatussa on totta, on Peräilmaa ja Raappahousuja käsittelevät jakeet.
- Anonyymi
Eihän teologia ja uskominen olekaan elämää, jota elämme. Ne ovat teorioita siitä miten kaiken pitäisi olla. Ongelma on juuri siinä, että emme osaa elää haluamallamme tavalla.
- Anonyymi
Ei ihme. Kuka tahtoo viisi kertaa päivässä rukoilla kun on niin paljon muuta tarjontaa. Etenkin tietokonemaailmassa ja televisiossa.
Mun mielestä uskonnot kyllä saa aikaan välillä pyhiä miehiä jotka kykenee mullistamaan alan kuin alan. Sen sijaan ne jotka vain televisiota tuijottaa ei välttämättä saa aikaan mitään edistystä.
Ottaako riski ja käydä sakramenteilla uuden Messiaan toivossa pitkästyen vuosikymmenien ajan vai tyydyttää mielitekojaan ja himojaan maailmassa?
Itse en tiedä kumpi kannattaa enemmän. Allah sanoo sunnassa että jos te ette tekisi syntiä jonka saan armahtaa ja anteeksiantaa toisin tilallenne uuden kansan synteineen jota saan armahtaa. Sillä anteeksianto on suurta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605590KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2013658Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182458Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 901072
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975