https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a3586a43-9305-41f0-ba6f-00942bd23ecd
Ei koskaan kukaan ole valvonut tätä ongelmaa, ja tätä näkee jatkuvasti jokapaikassa.
Ei koskaan kukaan ole valvonut tätä ongelmaa, ja tätä näkee jatkuvasti jokapaikassa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onhan se hölmöä laittaa vain linkki johonkin iltiksen juttuun kertomatta, mistä on kyse, mutta ei se mikään varsinainen ongelma sentään ole.
Lukemalla jutun selviää, että ihmiset kuvittelevat asioita. Liikenteessä liikkuessa ei pidä kuvitella, vaan pitää tietää.
Lapset, höperöt vanhukset ja eri tavoin vammaiset ovat sitten eri seikka ja he saattavat mokailla, mutta täysjärkisten aikuisten osalta pitää vaatia osaamista ja tietoa.
Ei siitä selviä, että mitä tamperelaiset kuvittelevat.
Viime vuoden lopulla tehdyssä kyselyssä paljastui, etteivät suomalaiset tunne vieläkään sähköpotkulaudalla ajamiseen liittyviä sääntöjä. Jutussa ei kerrota, että kuka on vastannut ja missä kaupungeissa he mahdollisesti asuvat. Tamperelaisia on hyvinkin voinut osallistua kyselyyn.
Miksi sitten asiasta jauhetaan täällä?
Sitä sinun kannattaa sitten kysyä aloittajalta, jos haluat saada tarkan vastuksen. Liikennesäännöt ovat kuitenkin voimassa ihan koko suomessa ja siten myös Tampereella.
valvotaanhan noita kuten muutakin liikennettä
Älä puhu kakkaa, kuka lautailija on saanut koskaan sakot?
Missä niitä valvotaan, ei missään, oot ihme jänkyttäjä kaikessa.
Oikeistahsllitus haluaa leikkauksilla siirtää vastuuta yrityksille ja ihmisille.
Ja miten tuo liittyy aloituksen aiheeseen?
Yrotyksen pitäisi kai sitten valvoa.
Kehitysmaassa kehitysmaan tavalla.
Yövartijavaltio on valtio, joka ainoastaan suojelee yksilönvapautta eli fyysistä itsemääräämisoikeutta ja yksityistä omistusoikeutta henki-, vapaudenriisto-, väkivalta- ja omaisuusrikoksilta ja muiden valtioiden hyökkäyksiltä.
Hyvinvointivaltio on vastakohta oikeistolaiselle yövartijavaltiolle.
Suomalaislasten vaippaikä on venynyt.
Sen voi todeta persuissa.
Mutta vain Tampereella...
Pakkomielteesi jauhaa tuota lausetta , on jälleen täälläkin........