Kaikki asiantuntijat pitää hallituksen veropäätöksiä oikeina

Anonyymi-ap

Täydellinen konsensus.

14

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ketjun aloitus on surkea porvariprovo.

      • Anonyymi

        Aloittaja jätti tarkoituksella mainitsematta, minkä alan asiantuntijat.


      • Anonyymi

        Ehkä Pol Pot ei pitäisi hyvinä?


    • Anonyymi

      Mtv3 aamussakin just kehuttiin loistavia veropäätöksiä.

      • Anonyymi

        Porvaripropagandaa.


    • Anonyymi

      Jopa vihreiden Soininvaarakin kehui ☺️☺️

    • Anonyymi

      Nyt viimein saadaan niitä ulkomaisia huippuasiantuntijoita, kun korkea marginaalivero ei ole esteenä!

    • Anonyymi

      Ostovoima lisääntyy, kun palkat nousee ja verot laskee.🥀

      • Anonyymi

        joo, palkkojen nousu on hyvä, mutta verojen alennus (mitä ei oikeasti ole), on huono juttu kulutuksen ja työllisyyden kannalta, koska verotuksen kautta isompi osa menee kotimaiseen kulutukseen kuin veronkevennyksillä. On siis harhaa kuvitella että veroja keventämällä saataisiin taloutta elvytettyä, nytkin yhteiskunta ostaa suoraan yksityiseltä sektorilta 30 miljardilla vuodessa tavaroita ja palveluja. _Ainoat mitkä eivät työllistä Suomessa ovat lähinnä kehitysapu ja sotien taloudellinen suora tuki.


    • Anonyymi

      Hyvä Riikka!

    • Anonyymi

      Se, että tuollaiset "puolueettomat asiantuntijat" kuten Kangasharju pitävät veropäätöksiä oikeina, ei tarkoita, että ne olisivat oikeita.

      Jos tarkoitus on pyrkiä veroparatiisiksi, olisi pitänyt alentaa veroja paljon rankemmin ja laskea sen varaan, että sen aiheuttamat jättimäiset velat saadaan myöhemmin maksettua.

      Nyt taas "oikeansuuntaiset" muutokset ainoastaan lisäävät velkaa mutta eivät vaikuta positiivsesti juuri ollenkaan. Emmehän me pysty kilpailemaan edes Viron kanssa. Saati Ruotsin.

    • Anonyymi

      Nuo asian tuntijat joutavat kansakoulun penkille. Ikävä kyllä heillä on pehmeetä korvien välissä jos tuollaista väittävät, kuin aloittaja esittää..

    • Anonyymi

      Saiko nämä "asiantuntijat" hyvänkin provikan hallitusta miellyttävistä lausunnoista. Vai kysyttiinkö juttuja luokalleen jääneiltä ekonomeilta

    • Anonyymi

      Kiitos Riikka Purra.olet koko ajan ollut oikeassa.

      Arvostelijat kaivautuvat nöyryytettynä kaappeihinsa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6424
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3843
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3220
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1736
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      989
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      966
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe