Kaikille koulukiusanneille

Anonyymi-ap

Moni koulukiusaaja lienee tietämättään osallissena jonkun koulukiusatun itsemurhaan/mielisairaaksi (riiavustilaan ahdistaneeksi ).

Jos olet kristitty niin mieti miltä koulukiusaamaltasi tuntui kun häntä koulukiusattiin ties mistä keksimästänne syystä syyttömänä, koska koulukiusaamiseen ei oikeuta Herran edessä mikään.

Pyytäkää nääkin syntinne anteeksi jos on jäänyt pyytämättä jos teisä koulukiusaaja ihmismurhaajissa on katuvia.

10

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      HomoHavisto on Israelin kiusaaja - valehtelija.

    • Anonyymi

      Ei amerikan homoherjoista tarvitse tehdä parannusta.

      Jos haluaa tappaa naapurinsa, siitä voi tehdä parannusta.

    • Anonyymi

      Minua on kiusattu alasteelta asti ja jatkui melkein 25 vuotiaaksi asti koko ajan tuli uusia kiusaajia tilalle kun vanhat unohtivat minut. Sairastuin lopulta paniikki ja ahdistus häiriöön ja julkisten ja sosiaalisten tilanteiden pelkoon jatkuvan kiusaamisen takia muutuin myös hiljaiseksi ja ujoksi. Syntymästä asti minulla on ollut psykoosi aloittamaan mutta viimeisimmän kiusaamisen jälkeen sairastuin skitsofreniaan joka tuhosi koko elämäni. Minulla on myös laaja alaiset oppimisen vaikeudet ja kehitys viivästymä. Kiusaaminen vai patentoi elämääni. Olen työkyvyttömyys eläkkeellä enkä voi lennä enää töihin. Kusaaminen on vain pahentanut ja aiheuttanut sairauksia

      • Anonyymi

        Lopetin kristinusko harjoittamisen myös koska siitä tuli psykoosi oireita ja skitsofrenian oireet paheni.


    • Anonyymi

      Koulukiusaaja on murhaaja. Uhrina lapsi.

      Kiusaajan oma ikä ei ole puolustus, vaan todiste, että hän oli mätä jo lapsesta asti.

      • Anonyymi

        Koulukiusaaja, pihakiusaaja, laumakiusaaja, työpaikkakiusaaja... Sama kiusaaja, Kiusaajan hengessä.


    • Anonyymi

      Amerikan homoherjat todistavat, että olemme sisäsyntyisesti kiusaajia.

      • Anonyymi

        Puhu vain itsestäsi ja omista hengenheimolaisistasi. "Me" kaikki emme ole kiusaajia. Kyseessä on valinta.


    • Anonyymi

      Minua yksi pahiten kiusanneista oli uskovan perheen lapsi, joka käsittääkseni eli myös uskovana vapaissa suunnissa. Ikävää oli myös se, että vaikka siitä tiedettiin heidän seurakunnan taholla, minua pyydettiin tapahtuma salaamaan ettei hyvä kuva ihmisestä vioittuisi tämän ystäville...niin minä tein, koska niin pyydettiin erään ihmisen ja uskovan taholta...onko kiusaaja koskaan pyytänyt edes anteeksi...ei....mutta ei se sillä tavoin vuosien jälkeen ole jäänyt vaivaamaan... menneet on menneitä.

      Kyllä asioiden kanssa oppii elämään ja pääsee jollakin tavalla ylitse. Toki jotain arpia ihmiseen voi jäädä. Paljolti riippunee kokemuksista mitä tulee myöhemmin vastaan.

      Lightning

    • Anonyymi

      Suomessa on ollut koulussakäynti pakko ja samalla pikkupennut ovat koulukiusanneet koulussa väkipakolla kiusattavina pidettyjä mielenvikaisiksi ja kuolleiksi.

      Tiedän erään 80-luvulla kouukiusauksen takia itsemurhan tehneen pojan ja toisen pojan, joka koulukiusattiin täysin terveestä pojasta n.3 -4 v aikana terveestä lapsesta mielisairaaksi nuoreksi, joka sai psykoosi määritelmän.

      Myöhemmin hän tuli terveeksi, mutta hän jäi kuitenkin kouluja käymättömäksi koska hänellä jäi kauhu koulua tai ihmisiä kohtaan, joita koulussa on. En ole täysin varma miten se tarkalleen hänen kohdallaan oli. Muistan kun hän sanoi ettei saa vaimoa kun kaikki naiset halveksii häntä kun hän on köyhä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2035
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1550
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe