Kaikille koulukiusanneille

Moni koulukiusaaja lienee tietämättään osallissena jonkun koulukiusatun itsemurhaan/mielisairaaksi (riiavustilaan ahdistaneeksi ).

Jos olet kristitty niin mieti miltä koulukiusaamaltasi tuntui kun häntä koulukiusattiin ties mistä keksimästänne syystä syyttömänä, koska koulukiusaamiseen ei oikeuta Herran edessä mikään.

Pyytäkää nääkin syntinne anteeksi jos on jäänyt pyytämättä jos teisä koulukiusaaja ihmismurhaajissa on katuvia.
10142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

HomoHavisto on Israelin kiusaaja - valehtelija.

Äänestä

Ei amerikan homoherjoista tarvitse tehdä parannusta.

Jos haluaa tappaa naapurinsa, siitä voi tehdä parannusta.

Äänestä

Minua on kiusattu alasteelta asti ja jatkui melkein 25 vuotiaaksi asti koko ajan tuli uusia kiusaajia tilalle kun vanhat unohtivat minut. Sairastuin lopulta paniikki ja ahdistus häiriöön ja julkisten ja sosiaalisten tilanteiden pelkoon jatkuvan kiusaamisen takia muutuin myös hiljaiseksi ja ujoksi. Syntymästä asti minulla on ollut psykoosi aloittamaan mutta viimeisimmän kiusaamisen jälkeen sairastuin skitsofreniaan joka tuhosi koko elämäni. Minulla on myös laaja alaiset oppimisen vaikeudet ja kehitys viivästymä. Kiusaaminen vai patentoi elämääni. Olen työkyvyttömyys eläkkeellä enkä voi lennä enää töihin. Kusaaminen on vain pahentanut ja aiheuttanut sairauksia

Äänestä
  • Lopetin kristinusko harjoittamisen myös koska siitä tuli psykoosi oireita ja skitsofrenian oireet paheni.

    Äänestä

Koulukiusaaja on murhaaja. Uhrina lapsi.

Kiusaajan oma ikä ei ole puolustus, vaan todiste, että hän oli mätä jo lapsesta asti.

Äänestä
  • Koulukiusaaja, pihakiusaaja, laumakiusaaja, työpaikkakiusaaja... Sama kiusaaja, Kiusaajan hengessä.

    Äänestä

Amerikan homoherjat todistavat, että olemme sisäsyntyisesti kiusaajia.

Äänestä
  • Puhu vain itsestäsi ja omista hengenheimolaisistasi. "Me" kaikki emme ole kiusaajia. Kyseessä on valinta.

    Äänestä

Minua yksi pahiten kiusanneista oli uskovan perheen lapsi, joka käsittääkseni eli myös uskovana vapaissa suunnissa. Ikävää oli myös se, että vaikka siitä tiedettiin heidän seurakunnan taholla, minua pyydettiin tapahtuma salaamaan ettei hyvä kuva ihmisestä vioittuisi tämän ystäville...niin minä tein, koska niin pyydettiin erään ihmisen ja uskovan taholta...onko kiusaaja koskaan pyytänyt edes anteeksi...ei....mutta ei se sillä tavoin vuosien jälkeen ole jäänyt vaivaamaan... menneet on menneitä.

Kyllä asioiden kanssa oppii elämään ja pääsee jollakin tavalla ylitse. Toki jotain arpia ihmiseen voi jäädä. Paljolti riippunee kokemuksista mitä tulee myöhemmin vastaan.

Lightning

Äänestä

Suomessa on ollut koulussakäynti pakko ja samalla pikkupennut ovat koulukiusanneet koulussa väkipakolla kiusattavina pidettyjä mielenvikaisiksi ja kuolleiksi.

Tiedän erään 80-luvulla kouukiusauksen takia itsemurhan tehneen pojan ja toisen pojan, joka koulukiusattiin täysin terveestä pojasta n.3 -4 v aikana terveestä lapsesta mielisairaaksi nuoreksi, joka sai psykoosi määritelmän.

Myöhemmin hän tuli terveeksi, mutta hän jäi kuitenkin kouluja käymättömäksi koska hänellä jäi kauhu koulua tai ihmisiä kohtaan, joita koulussa on. En ole täysin varma miten se tarkalleen hänen kohdallaan oli. Muistan kun hän sanoi ettei saa vaimoa kun kaikki naiset halveksii häntä kun hän on köyhä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moni koulukiusaaja lienee tietämättään osallissena jonkun koulukiusatun itsemurhaan/mielisairaaksi (riiavustilaan ahdistaneeksi ).

Jos olet kristitty niin mieti miltä koulukiusaamaltasi tuntui kun häntä koulukiusattiin ties mistä keksimästänne syystä syyttömänä, koska koulukiusaamiseen ei oikeuta Herran edessä mikään.

Pyytäkää nääkin syntinne anteeksi jos on jäänyt pyytämättä jos teisä koulukiusaaja ihmismurhaajissa on katuvia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu