Pyydän julkisesti anteeksi

Anonyymi-ap

Pyydän vilpittömästi anteeksi kakilta, joita olen loukannut lapsuudessa, nuoruudessa ja aikuisiälläkin.
Toivon, että tämä anteeksipyyntö tavoittaa mahdollisimman monen, joka on joutunut kiusan kohteeksi joko taholtani tai jonkun toisen ja voi kuitenkin samaistua tähän ja tuntea saavansa hieman takaisin.
Minun aikanani ei ollut vielä Somea, vaan kiusaaminen oli enemmän sanallista ja fyysistä. Pyydän anteeksi ilkeitä sanoja, nauramista, porukasta pois sulkemisesta, tein jopa niin kamalaa, että heitin kiven. Nuo teot ovat kiusanneet myös minua siitä astii jolloin tulin tietoiseksi siitä kuinka raakaa se on kiusatulle, vaikka olin itsekin kiusattu, kai toisten kiusaaminen sai tuntemaan itsensä vähemmän kiusatulta.
Olen yrittänyt selvittää miksi se lapsi ja nuori voi niin pahoin, että käyttäytyi niin kuin käyttäytyi, Osaltaan voisi selittää se, että jouduin myös itse lapsena kiusatuksi ala-asteella vanhempien lasten ja yhden koulumme aikuisen taholta.
Olen todella katunut tekojani ja yrittänyt koko aikuisikäni sovittaa tekemäni kiusanteot tekemällä hyviä pieniä tekoja. olen pyytänyt myös anteeksi keneltä olen voinutkaan.
Anteeksi 7C -87

0

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mieleni harhailee sinussa

        Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
        Tunteet
        11
        2139
      2. Jännitän sinua J mies

        Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
        Ikävä
        118
        1206
      3. Toivotko, että

        hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
        Ikävä
        89
        1185
      4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

        Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
        Ikävä
        51
        993
      5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

        "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
        Maailman menoa
        239
        985
      6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

        Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
        Ikävä
        63
        904
      7. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

        paksulta. 😂 m - n
        Ikävä
        84
        786
      8. Tunneälyä testaamaan!

        Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
        Lesbot
        3
        786
      9. solmussa solmussa

        Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
        Ikävä
        35
        709
      10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

        En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
        Ikävä
        43
        681
      Aihe