Hallelujah jos tämä pitää paikkansa
"Venäjän ainoa sotilasdroneihin tarkoitettuja valokuitukaapeleita valmistava tehdas on tulessa, kertoo Ukrainan valtion strategisen viestinnän keskus X-palvelussa.
Tehdas sijaitsee Saranskissa noin 630 kilometrin päässä Moskovan itäpuolella.
Avointen lähteiden tiedusteluun ja geopaikannukseen erikoistuneet sosiaalisen median tilit ovat jakaneet kuvamateriaalia, joka näyttää väitetysti tehtaan olevan tulessa."
www.verkkouutiset.fi/a/venajalla-leimahti-taas-isku-dronetuotannon-ytimeen/#:~:text=Ven%C3%A4j%C3%A4n%20ainoa%20sotilasdroneihin%20tarkoitettuja%20valokuitukaapeleita%20valmistava%20tehdas%20on,sijaitsee%20Saranskissa%20noin%20630%20kilometrin%20p%C3%A4%C3%A4ss%C3%A4%20Moskovan%20it%C3%A4puolella.
Venäjän droonit lakkaa lentämästä?
12
112
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Kiina avustaa toista diktatuuria.
- Anonyymi
On mahdollista että joku suomalainenkin firma paikkaa puutetta myymällä valokuitua venäjälle. "Täysin tietämättömänä" sen käytöstä sotilaallisiin tarkoituksiin. Näin on toimittu ennenkin.
- Anonyymi
Kyllä Kimmo Kiljunen. (SDP) ainakin tietää., kuka on halukas toimittamaan.
- Anonyymi
Ukraina on tehostanut sodankäyntiään ja opettaa koko muulle maailmalle, että mikä toimii ja mikä ei.
- Anonyymi
Ukrainan sodassa 80% tuhotuista ruskeista on tuhottu droonien avulla.
- Anonyymi
Ukraina taistelee länsimaisen sivistyksen etuvartiojoukkona idän villejä vastaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukraina taistelee länsimaisen sivistyksen etuvartiojoukkona idän villejä vastaan
Natsit yrittää tuhota koko Venäjän ja seuraavaksi on vuorossa kaikki muut, kuten viime kerrallakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Natsit yrittää tuhota koko Venäjän ja seuraavaksi on vuorossa kaikki muut, kuten viime kerrallakin.
Natsit Putinin johdolla ovat jo tuhonneet Venäjän sellaisena, kun me sen tunsimme, ja varmasti hän yrittää tuhota muutakin, kuin Ukrainan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukraina taistelee länsimaisen sivistyksen etuvartiojoukkona idän villejä vastaan
Villi-ihmiset vauhdissa.
https://ibb.co/ZYprGDw
- Anonyymi
Ei mitään merkitystä. Noita on siellä tuhansia vastaavia ympäri Venäjää. Se vaan on niin iso maa, että länsimaalaiset ei käsitä.
- Anonyymi
Se ainoa tehdas on aikoinaan Nokian rakentama. Jouti mennä.
- Anonyymi
Eihän sillä valokuidulla ole mitään merkitystä. Näin sanottiin silloin, kun Venäjä alkoi käyttää valokuitua droonihyökkäyksissä. Sille naureksittiin ja mainittiin tätä tyhmäksi tavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849