Kaikki muut tajuavat missä mennään mutta Purra elää omassa kuplassa.
Miten kauan tämä saa jatkua?
Miten kauan tämä saa jatkua?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Erittäin hyvin Riikka toteuttaa Halla-ahon äärioikeisto agendaa . En käsitä valituksia .
purra elää kalja kuplassa ,krapulassa aina,
Juu, ei ole heikkojen eikä pieneläjien puolesta tämä porukka. Eikä enää pahemmin suomalaistenkaan.
Mikä ihme jatkuu? Velaksi eläminen, tukien varassa eläminen…
Suomi ei ole kyennyt koskaan elättämään kaikkia kansalaisiaan, jolloin ne jotka kykenevät, ovat etsineet toimeentuloa ulkomailta.
Lähes jokaisella suomalaisella on sukulaisia tai tuttavia, jotka ovat poistuneet työn ja paremman elämän takia ulkomaille. Ns ulkosuomalaisia on ainakin miljoona. Osa on hankkinut uuden kotimaansa kansalaisuuden, perustanut perheen ja rakentanut uutta kotimaataan omalla panoksellaan. Jokainen vuosi Suomesta poistuu yhteiskunnan varoin koulutettuja, (pelkästään korkeakoulutettuja 5000-10 000), koska maailman parhaan koulutuksen saaneet moniosaajat eivät työllisty kotimaahansa.
Varmaan niin kauan kuin ihmiset on ajettu kodeistaan kadulle ja talous seisoo kuin paska junttilan tuvan seinässä. Sitten voi tulla noille touhuille äkki pyssäys. Ei ennen.
Sehän tietenkin jatkuu niin kauan kuin Purralle kannatusta löytyy. Keskisarja voi kesäkuussa syrjäyttää hänet.
Keskisarjan joutus sitten lopettamaan keskikaljan juonnin . Keskikalja on sanonut keskikaljan auttavan hänen masennukseensa .
V- maalimassa varmaan. Eikä se lähe nuivaa poispäiksee.
Valtiovarainministeriössä on virkavastuulla toimivia virkamiehiä joilta vaaditaan koulutusta ja osaamista. Ministeri ei valitettavasti yksin päätä, vaan tukeutuu virkamiesten tekemiin esityksiin. Ministeri ei voi vaatia virkamihen toimimaan kuten haluaa, esm. Pekka Haavisto rikkoi hallintolakia ja ulkoasiainhallintolakia kuplassaan.
Persuhallitus teettää ihan turhaan virkamiehillä töitä, koska se valehtelee kuitenkin
mikä on sille tarkoituksenmukaista.
Tämän hallituksen ministerit tilaavat suunnitelmansa VM:stä ja EK:lta.
EK:n toivelistaa hallitus toteuttaa.
"Tämän hallituksen ministerit tilaavat suunnitelmansa VM:stä ja EK:lta.
EK:n toivelistaa hallitus toteuttaa."
Noinko Demareiden omassa puoluelehdessä Dravdassa kirjoitetiin!? Sitten SINUN pitää siihen uskoa.
Kumpi lähti ensin, tukka vaiko järki?
Päätyyn saakka vaan niin kuin Hitlerkin. Katkeraan loppuun.
"Päätyyn saakka vaan niin kuin Hitlerkin. Katkeraan loppuun."
Älkää nyt vielä vaipuko siellä Demareissa synkkyyteen...JOS saatte puolueellenne UUDEN johtajan, joka haluaa tehdän hallitusyhteistyötä oikeistopuolueidenkin kanssa, Teillä VOI OLLA MAHDOLLISUUS päästä mukaan hallitukseen 2027... NYT NÄYTTÄÄÄ HUONOLTA Antin johdolla.
Näin toteaa persutollo, jonka oma puolue on saattohoidossa ja seuraavissa vaaleissa prosenttipuolue. Seuraavaa hallitusta kasataan todennäköisimmin SDP:n johdolla. Koita kestää.
Sdp:n motto: kaikki minulle heti muiden rahoilla.
Moisilla emävalheilla olette saaneet aikaan kannatusromahduksenne, joten jatka vain samaan malliin.
Katsopa peiliin Purran kätyri .....
Mulle, mulle on toteutunut sinunkin kohdallasi Purran suhmurointien myötä. Viette leivän köyhän kädestä ilmeenkään värähtämättä.
Kävi samoin kuin viimeksi. Rupesivat käsikynkkään Kokoomuksen kanssa ja herroiksi. Aate ja linjat sai jäädä ,oma napa ja eduntavoittelu tuli tilalle. Puolueesta tuli kokoomuksen apu puolue, se oli näköjään hinta hallituspaikasta .
"Moisilla emävalheilla olette saaneet aikaan kannatusromahduksenne, joten jatka vain samaan malliin."
Onko sinulla sisäpiirin tietoa siitä, että Demareiden kannatus olisi laskenut tai oikein ROMAHTANUT!!??
"Viette leivän köyhän kädestä ilmeenkään värähtämättä."
Noinko SDP:n puoluelehdessä Dravdassa luki!? Kerrottiinko siinä, että tuo leivän vienti tapahtui 2019-2023 halliltuskaudella, ei varmaankaan???
"Kävi samoin kuin viimeksi. Rupesivat käsikynkkään "
Eli ihan samoin kuin KAIKISSA SUOMEN HALLITUKSISSA TÄHÄN MENNESSÄ. Meillä ei vielä ole ollut yhden puolueen enemmistöhallitusta kertaakaan... eli matkaa on jouduttu tekemään käsikynkkää.... Keskusta sen tietää.....2019-2023 hyvin mielessä ja pitkään
Miten? Eihän köyhiä edes veroteta. Köyhät elää tuilla ja saavat monenlaisia vastiikkeettomia etuuksia. Pitäisikö köyhille jakaa lisää tukia?
Älä projisoi persujen omaa romahdusta.
lue sinä vaan rauhassa persu-Pravdaa, niin uskosi ei horju vaikka kuplasi tuleekin poksahtamaan, Kestätkö sinä vai hajoaako nuppisi?
Keskusta ei kuitenkaan romahtanut kuten Perussuomalaiset ovat romahtaneet ja vain kahdessa vuodessa.
Petospersut saavat, mitä itse tilaavat.
Taisipas siitä silloin osa lähteä joilla oli selkärankaa nyt eivät lähde kun ovat ahneita ja petoksella valtaa saaneet . Mutta niinkuin sanassa sanotaan vielä saatte tekojennemukaan!
Keksi jotain älykkäämpää.
suomi elää vielä nokian kuplassa velkarahoilla ja se on fakta se
Kokoomus tykkää, varsinkin Turkulainen perheenlsä.
"Kaikki muut tajuavat missä mennään mutta Purra elää omassa kuplassa."
VAIN PURRA JA HALLITUSPUOLUEETKO MUKA TIETÄÄ, KUINKA SURKEASSA TILASSA SUOMEN TALOUSKIN ON!!!???
Et sitten ole kuunnellut kyselytunnilla tai katsellut uutisia siitä, kuinka suomen talous ROMAHTI 2019-2023 hallituskaudella!!!???
Kukaan ei haluaisi olla tuossa KUPLASSA, jonka synnystä kiiitämme DEMAREITA!!!
Miten niin Suomen talous muka romahti 2019-2023? Vuosi 2020 oli koronapandemiavuosi, joka koetteli jokaista valtiota tällä planeetalla, mutta persuhan ei sellaista pikku yksityiskohtaa omissa kirjoituksissaan edes huomioi. Vuonna 2021 talous alkoi kuitenkin kasvaa ja kantoi aina 2023 siihen asti, kunnes tämä leikkaajahallitus aloitti päättömät toimensa.
Sinä itse elät kuplassa. Omassa valhekuplassasi.
Purra elää Valehtelioiden Klubissa.
"Missä todellisuudessa Purra elää?"
Purra elää todellisuutta, tätä päivää, johon äärivihervasudemujen kauhukabinetti Suomen johti sekoilullaan.
Miten kauan jatkat tuota samaa valhetta. Ei auta persu ressukka. Ei auta ja äänestystulokset sen todistavat.
Ei ne todista kuin äänestäjien ymmärtämättömyyttä, jos joku halajaa vasemmistoa hallitusvastuuseen. Silnä on ainoastaan seurauksena valtiokonkurssi ja leikkaus sekä säästötoimet, joiden määrä on aivan toista kokoluokkaa kuin nykyiset säästöt ja leikkaukset
Jatkakaa vaan persutollo äänestäjien haukkumista. Sehän onkin voittava strategia?
Olette kokkareiden kanssa ajaneet valtiontalouden silta-asentoon. Ja 100 000:n uuden työllistyneen sijaan onkin saatu yli 50 000 uutta työtöntä. Hienosti menee?
Hellanduudelis .. muistahan se vika löytyi ja vielä pikku pelottelut päälle 🍼
Se ei taho uskoa ettei lakupiipusta oikeesti irtoa sauhuja vaikk kuin imisi.
Persujen kaksi kärkihanketta hallituksessa:
Lakupiiput kauppoihin ja maitopurkkeihin sellaiset korkit, jota persukin osaa avata.
Purra elää Kolmannessa Valtakunnassa.