Herätkää pöllöt

juuri Moskovassa järkättiin hieno hieno voitonpäiväjuhla ja täällä yrjötään. No joo, Stalinin neukkula oli paha, mutta Venäjä ei ole enää stalinistinen neukkula vaan toisenlainen maa, parempi sellainen (kuin siis neukkula). Ei sitä vastaan tarvi eikä kannata sotia - eivät he edes itse sitä halua.

Tuntuu että järkevä maailma kokoontui voiton paraatiin Moskovaan, kun taas homekorvaidiootit täällä kärvistelee kasvavien kulujen kanssa.
9128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Venäjä ei halua sotia...🤔

😂🤣😂🤣

Äänestä
  • Stalin laitto ihmiset duuniin. Hyvä se ja suomi laittaa ihmiset laiskottelemaan.

    Äänestä

  • Lenin oli aivopesussa Saksassa ja Hitler oli toiunen aivopesty ja Zelenskyy kolmas...

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Stalin laitto ihmiset duuniin. Hyvä se ja suomi laittaa ihmiset laiskottelemaan.

    Neuvostoliitto oli kasaari mafian luomus. Nykyinen ei, siksi sota.

    Äänestä

Jokainen venäläinen joka kuolee tuskasta huutaen on ihana asia.

Äänestä

"KATEUTTA"!!!

Äänestä

Mielenkiintoinen tapaus. Ensin sodan annetaan syttyä oman välinpitämättömän asenteensa vuoksi. ( lähetettiin yhteinen kopio, vastaukseksi Lavrovin kyselyyn) Nyt kun sotaa käydään jo neljättä vuotta aletaan kopeutua ja pidetään huippu kokouksia. Näinkö riidat sovitellaan kotonakin? Toinen osapuoli kokoaa naapurit ja kokoustaan heidän kanssaan. "Konklaavi" päättää sovussa ja toisen osapuolen odotetaan hyväksyvän sen mukisematta, nimi vain alle. Jotain on pahasti pielessä.

Äänestä
  • Lierov kysyi: Totteletteko meitä vai pakotammeko tottelemaan.

    Ei kai edes venäläinen kuvitellut voivansa alistaa naapureitaan. Neukkulan aika meni jo.

    Äänestä

7:1 tappio Saksalle on siis yhä venäläisten viimeisin juhlimisen arvoinen saavutus!

Nyt venäjä on kopioinut Hitlerin tavoitteet ja menetelmät maailman valloittamisesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

juuri Moskovassa järkättiin hieno hieno voitonpäiväjuhla ja täällä yrjötään. No joo, Stalinin neukkula oli paha, mutta Venäjä ei ole enää stalinistinen neukkula vaan toisenlainen maa, parempi sellainen (kuin siis neukkula). Ei sitä vastaan tarvi eikä kannata sotia - eivät he edes itse sitä halua.

Tuntuu että järkevä maailma kokoontui voiton paraatiin Moskovaan, kun taas homekorvaidiootit täällä kärvistelee kasvavien kulujen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu