Nykyisin palvotaan erikoisuutta , julkisuutta ja individualismia. Jokaisen pitäisi olla vähintään influensseri tai somevaikuttaja, että olisi jotain.
Voiko nykyään olla ihan tavallinen suomalainen tavis, ja olla siihen tyytyväinen?
Itse olen varmaan Suomen tavallisin ihminen: 39 -vuotias yhden lapsen yh-äiti Kouvolasta, ammatiltani parturi-kampaaja. Ulkonäkö ja pukeutuminen ihan tavallinen, mutta siisti ja kivannäköinen. Tykkään suomi-rokista ja suomalaisista iskelmistä, lempiruokani on perunamuusi ja lihapullat. Harrastan tv:n katsomista ja naistenlehtien lukemista. Unelmalomamatkani suuntautuu Kanarialle.
Miesihanteeni on tavallinen rehti suomalainen mies, jolla pysyy työkalut kädessä.
En ole Tinderissä enkä Instassa, mutta Facebookin käyttö sujuu jotenkuten.
Olen siis todella tavallinen tavis. Pitääkö olla huolissaan?
Pitääkö olla huolissaan, jos on todella tavis?
0
102
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423384- 361974
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301719- 161507
- 231498
- 91381
- 241377
- 141217
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781115- 221092