Kun katselee tätä rääkymistä tällä palstalla

Täytyy todeta että kuinka alas on keskustelen taso mennyt, tässä on seuraaviin vaaleihin aikaa parisen vuotta.Mutta toivottavasti Maahan tulee Demarivetoinen hallitus,ja Vasemmistopuolueet joutuvat vastaamaan tekemisis,mihin ovat tämän maan ajaneet.
26244
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Omat hylkää purra uusi on eroaa hallituksesta

Äänestä
  • Nyt korkki tai kone kiinni !

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nyt korkki tai kone kiinni !

    Paniikkia päällä?

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Paniikkia päällä?

    Paniikki on hirveä, kannatus laskee kuin lehmän häntä.

    Nyt on koko ajan syytettävä Sanna Marinia, persut eivät kerro omista teoistaan, vaan keklittyvät herjaamaan "muita"!!

    Äänestä

Petos persijen taso on alle riman luvataan ja antaa niin paskaa niskaan

Äänestä

Ainahan Porvaripuolueet ovat joutuneet vastaamaan aika ajoin mitä Vasemmistohallitukset ovat tehneet, nyt on taasen sama edessä.Mutta toivottavasti äänestäjät joskus tajuavat että, ensin täytyy se kakku leipea, ennen kuin sitä voidaan syödä.Meillä ei ole ollut talouskasvua seitsemään toista vuoteen, koko ajan olemme eläneet velkarahalla turvin.Katselin tota Nallen haastelua,jossa hän kehui Riikka Purraa, kuinka hyvän valtiovarainministerin olemme saaneet tähän maahan.

Äänestä
  • Miksi oikeisto saa aina aikaan taantuman tai laman, kun se astuu hallitukseen "korjaamaan edellisten jälkiä"?

    Äänestä

  • Mutta miks "Suomen suurin työväenpuolue " on porvaripuolu

    Äänestä

Vihervasurit huutaa kurkku suorana kuin räksänpojat

Äänestä
  • Heh heh. Mitäs räkättirastas-persulle muuta kuuluu?

    Äänestä

Persut rääkyy naama punaisena. Suomessa on ollut lähes 20 vuotta kepu tai kokoomus pääministeri

Äänestä
  • Kokkarit ovat istuneet lähes kaikissa hallituksissa vuodesta 1987 lähtien.

    Persut eivät tätä tiedä. 😉

    Äänestä

Voi sanna,miksi olet kaikessa parempi kuin persut?
Meille tuli ikuinen trauma,me ei tykätä sinusta.

Äänestä

Demarit varsinaisesti hallitusvastuussa 1982 alkaen, eli pääministeri puolueena 1982-1987, 1995-2003 ja 2019-2023. 82-87 ei mennyt kovinkaan huonosti, 95-03 kukistettiin lama ja 19-23 huolimatta kahdesta globaalista taloutta kohdanneesta katastrofista työttömyys aleni. Ja huomaa että hallitusohjelmat muine toimintoineen muodostuvat pääministeripuolueen ehdoilla. 1987-91 kokoomusvetoisessa menossa hallituksessa saimme talouslaman jonka hoitamisessa 91-95 kepuvetoinen hallitus epäonnistui. 2003-19 kepu/kokkari vetoisissa hallituksissa kansantalouden kehitys lamaantui. Ja nyt 2023 alkaen kansan kahtia jakautuminen ja täydellinen epäonnistuminen talouden/työttömyyden hoidossa. Jos vaikka pitäisit taukoa siitä Suomen uutisten tavaamisesta ja tutustuisit faktoihin, saattaisi sinunkin aivo (?)pestyyn ajatteluusi imeytyä muutama oikea ajatus.

Äänestä

Orpon hallituskauden puoliväliin saakka vika oli Marinin hallituksessa.

Nyt syylliset alkavat löytyä tulevasta hallituksesta.

Aikamoisia velikultia nämä perskokkareet! 😂

Äänestä
  • Persuille kaikki on Marinin vika, ennen, nyt ja aina.
    Mahdollinen sateinen kesä, Marinin vika !!!!

    Äänestä

Vihapuhe © Perussuomalaiset r.p.

Äänestä

Aloittaja on idiootti, kun ei tee välilyöntejä oikein!

Äänestä

Marinin vika kun kansa hylkää persut

Äänestä

Alottaja on pers.känninen ihan selevästi!💙🖤☠️🥳👍🥃🥃🥃🥃🥃🥃🤮

Äänestä
  • Poliittinen lahkouskovainenhan se on. Henkeä nostetaan hiivasiivuja vetämällä ja kuuntelemalla Mestarin opetuksia ongelmanratkaisukeinoista 🍺🍻🤛🤜

    1Äänestä

Ei persuja ole enää olemassa kahden vuoden päästä. Kannatus menee nollaan ennen sitä.

Äänestä

Me vasenmistolaiset konmunistit voitanme vaalit.🌹🇻🇳🎖️👍

Äänestä

Persujen, KOMMUNISTI unohtui

Äänestä

Me rääkyjät olemme vaan kriitikoita. Eikö teitä foliopäitäkin ainakin jossain vaiheessa ao. nimityksellä seurattu?

Äänestä

Holo hölö ???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Täytyy todeta että kuinka alas on keskustelen taso mennyt, tässä on seuraaviin vaaleihin aikaa parisen vuotta.Mutta toivottavasti Maahan tulee Demarivetoinen hallitus,ja Vasemmistopuolueet joutuvat vastaamaan tekemisis,mihin ovat tämän maan ajaneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu