Miksi mies rymyää ulkomailla, eikä kotimaa kiinnosta yhtään. Ellei ole teollisuuden viennin tulemisesta kyse.
Miksei köyhä saa tukea rikkaalta presidentiltä?
Viisuissakin hän veisaa Tukholmaa.
Miksi Pres. Stubb ei ole kiinnostunut Suomalaisista??
17
418
Vastaukset
- Anonyymi
Hään britti vaimo ei ikinä ole mukana Suomen vierailulla . Ines tykkää vain ulkomailla vierailla .
- Anonyymi
Iines komentaa. Göran tottelee.
- Anonyymi
Kansainvälistä suhdannetoimintaa johon moni kapulakielinen edeltäjä ei ole pystynyt.
- Anonyymi
Jätkä petaa itselleen paikkaa kun pakkopulla presidenttiys on käyty läpi.
Yhdysvalloissa joku kova titteli.
- Anonyymi
Presidentin päätehtävä on hoitaa ulkopolitiikkaa yhdessä hallituksen kanssa. Ei Presidentin toimialaan kuulu kiertäminen pikkukylissä esittelemässä naamaansa? Ja nyt on tärkeitä tapahtumia maailmanpolitiikassa ja Stubbin hyvä puheyhteys tekee hänestä tärkeän EUssa. Olisi syytä antaa Alexin hoidella asioita joissa hän on hyvä?
- Anonyymi
Voihan sitä osata puhua vaikka kuudella kielellä, mutta kun ei ole mitään sanottavaa, niin ei sellaista kauaa jaksa kuunnella.
- Anonyymi
Presidentin olisi syytä tehdä jotakin, eikävaan matkustella...
Meillä oli jo yksi reissulasse. Anonyymi kirjoitti:
Presidentin olisi syytä tehdä jotakin, eikävaan matkustella...
Meillä oli jo yksi reissulasse.Eli Trumpille järjen päähän takominen on vähemmän tärkeää kuin sinun variksenpelättimenäsi seisominen, vai mitä hänen pitäisi tehdä?
- Anonyymi
Pyrkii aktiivisesti YK:n päärmiksi. Mieluten pääsihteeriksi, mutta joku toissijainen vakanssikin kelpaa, kunhan liksa on vähintään 50k$/kk ja ei tarvi tehdä mitään.
- Anonyymi
Ei vaikuta ihan henkisesti tasapainoiselta. On huonoa suomalaista viranhoitoa lentää tuhansia kilometriä joka viikko.
- Anonyymi
Omaa prameeta tulevaisuuttaan jossain ulkomailla hän koko ajan rakentaa. Ja paskat kotimaan asiat paljon nappaa, Orpohan hoitelee jo köyhät kyykkyyn. Ja sekös mieleen. Kokkare on kokkare, vaikka Niinistö pressana vähän toivoa antoikin. Mut hei, me äänestettiin se, ja OrpoPurra, ja nyt naatitaan valintojemme hedelmistä.
- Anonyymi
Olemme pieni maa joten käyttäytyä sen mukaan. Emme tarvii elvistelyitä.
- Anonyymi
maksettu lobbari, ja poliittinen aasi, haitta Suomalaisille !
- Anonyymi
Stub on kuin Mannerhei, joka piti Ruotsi ja Venjän kieltä sivistyksenä,Suomen taas Moukkien !?
- Anonyymi
Eihä käytännössä ,Suomi nimistä valtiota ole,vain erikopisoikeudella velalla elävä,jenkki sotaliittolainen !?
Onko toista, tällaista piilovaltiota maaolmassa !? - Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa, jos valitsee ruotsinsuomalaisen pressan.
- Anonyymi
Kansan hätää ei siedäm katsellä läheltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 942850
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on792369- 231911
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221480Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291450Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää131302- 87872
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26867Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62806Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2719