Langenneet enkelit opetti metallin valmistuksen ihmisille.
Voikohan nykyään olla ne opettaa
Ihmisiä?
Niin kuin oli nooan päivinä niin on oleva
Ihmisen Pojan päivinä.
Enokin kirjassa
1
142
Vastaukset
- Anonyymi
Karitsalla on 144000 seuraajaa jotka kerättiin ennen vuotta 1880. Näistä 200 lankesi ja menivät aikamatkalle menneisyyteen. Siellä ne opetti tekniikkaa ennen vuotta 1880 keksittyä.
Näillä 144000 on pääsy ikuisuuteen joten he tuntee ehkä tekniikkaa jopa vuosilta 7000-15000 jkr, mutta en ole nähnyt sitä heidän opettavan.
Aika alkeellista tekniikkaa he veivät mukanaan sinne 3600 ekr tienoille. Nykyisin Tiedon sanoja tulevaisuudesta jakaa lähinnä Intian uskonnot. Mutta eipä ole vielä näkynyt mitään ufo aluksia tms. Virallisesti aikamatkailu kehitetään vasta 2100 jkr tienoilla Vyasadevan toimesta.
Ehkä sen jälkeen on enemmän tulevaisuuden tekniikkaa jaossa. Tai sitten ei. Intian veedat kootaan 2100 jkr tienoilla ja niissä kuvataan joitakin keksintöjä jotka saattaa olla tulevaisuudesta lähtöisin. Esim. Lentoaluksia, aseita ja soittimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116