Nyky taistelussa ? Näin näyttää olevan. Venäläiset aina olleet mestareita muokkaamaan sodankäyntiään ja kehittämään uutta. Berliinin valtauksessa Venäläisillä oli aseet, joita ei vielä sodan alussa ollut keksittykään. Ja kaikki oli Itä rintamalla Venäläistä kalustoa. Isoista puheista huolimatta minkäänlaista länsivaltojen kalustoa ei näy ! Ukrainassa siirrytty kohta kokonaan droneihin ja moottoripyöriin. Tärkeintä on saada omat joukot pureutumaan vihollisen asemaan. Sillä ei tosiaan ole väliä miten se tapahtuu. Suomella kai moottoripyörät lähinnä ollut lähetti ja tiedustelu tehtävissä ? Eli kätevä liikkumiseen myös Suomen olosuhteissa.
Raskas kalusto on haavoittuvinta
Anonyymi-ap
2102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
26 kilometrin tappovyöhyke puolustuslinjojen edessä sai nyt vaijerit miinoitusten, rynnäkködroonien, robottiaseiden ja tykistökeskitysten lisänä. melko ikävää törmätä moottoripyörää ajaen :(
OHO ! Onpas siellä sitten pitkät tappovyöhykkeet ? ! Mutta kun Venäläiset on Pokrovskistakin 10 km päässä. Miten siihen väliin mahtuu 26 km "tappovyöhyke" ? Onko se laitettu mutkalle :) ?