"Viestinnässä vikaa", toteaa puolueen johto

Kun lupaa yhtä ja tekee toista, niin onhan siinä sitten vikaa. Pahemman kerran.
9138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hitlerilläkin oli ilmeisesti vain viestinnässään vikaa, kun samanlaisen takinkäännöksen teki vaalien jälkeen kuten hillotolppa-Riikka hoveineen.

Äänestä
  • Puuppaako natsikorttia heiluttava🔵⚫🤡?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Puuppaako natsikorttia heiluttava🔵⚫🤡?

    Kopiopersulla selvästikin puuppaa ja vieläpä hassunhauskojen kuvien kera!

    Äänestä

Liika kokoomus hännystely vei uskottavuutta ! ja ilmeni että persut on irronnut juuriltaan ja kansasta..
ikävä kyllä nyt pitää tehdä muutos, tai uusperustaa smp.

Äänestä
  • ''Liika kokoomus hännystely vei uskottavuutta !''

    Ei ole hännystelyä. Renki toimii kuten isäntä määrää.

    Äänestä

"seuraava hallitus, mistä ikinä se koostuukaan, joutuu tekemään vaikeaa päätöksiä. Uskoisin jopa, että [Juha] Sipilän kauden kikyt jäävät kalpenemaan näiden rinnalla."

Purra 14.09.2021

"Kansa ei jättisopeutuksista vaaleissa välttämättä kiitä. Sen sai tuta pääministeri Juha Sipilä kautensa päätyttyä."

Purra 31.12.2024

Äänestä
  • ''Sen sai tuta pääministeri Juha Sipilä kautensa päätyttyä.''

    Sen sai tuta kansalaiset, monin tavoin.

    Perskeko hallitus. Kepu, kokkarit ja persut.

    Kansalaisista n.90% köyhtyi vaalikauden aikana.

    Äänestä

Purran viestintä on onnistunut loistavasti, me persut olemme eliittiä ja tulemme tekemään köyhien elämästä yhtä helvettiä.

Äänestä
  • Signed by Suomen Sisu?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun lupaa yhtä ja tekee toista, niin onhan siinä sitten vikaa. Pahemman kerran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu