Meillä on hyvä joukkoliikenne:
- Niille ketkä asuu sopivasti lähellä jotain joukkoliikennettä.
- Heille ketkä ei joudu tekemään vaihtoja.
- Niille keillä myös siellä perillä esimerkiksi työpaikka on lähelle.
Muut suunnat joita kas kummaa Espoossa riittää niin heille ei ole hyvää joukkoliikennettä. Tämän olen saanut kuulla myös Helsingissäkin asuvilla.
On iso uhraus taloudellisesti hankkia oma auto vain siksi että pääsee töihin.
Yleensä koko totuus ei ole enää edes siinä vaan jos auton tarve on niin se tarve kulminoituu kyllä muussakin sitten jo koska se nopeuttaa kaikkea muutakin arjessa eli tekee arjesta helpompaa eikä aikaa mene matkustamiseen, odottamiseen, kävelyihin vaan omaan elämään jää aikaa.
Ketä kiinnostaa, oikeasti ei ketään.. yksin me ollaan monesti näissäkin asioissa, kaikki joutuu vaan yksin tekee valintansa mitä voi valita, tyytyä siihen mitä saa tai siihen mihinb rahkeet riittää.
Meillähän ei tue missään muodossa millään lailla sitäkään että voisi vaihtaa asuntoa helpottaakseen edellä mainittuja asioita, no joo voi taas kun asut kalliisti eli ikään kuin taas se maksa maksa maksa niin saat ja voit asua missä haluat kun maksat niin kuin arjen liikkumisen sujuvuuskin niin maksa ja aja omalla autolla.
Ei näistä asioista edes saa lukea missään, ei kukaan kirjoita mitään.
Huono joukkoliikenne
Anonyymi-ap
4
207
Vastaukset
- Anonyymi
Lapualla on vielä huonompi.
- Anonyymi
Kyä se noin on, notta ja tuoata.
Ei tuahon paljookaan lisättävää oo. - Anonyymi
Ihan hyvä ja toimiva joukkoliikenne Espoossa on. Kas kun ei jokaisen kotioven ohi voi bussilinjaa laittaa kulkemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad831322- 44948
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että367788- 142739
- 55689
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän117667- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76612
- 56594