Lauantai-illan myöhäisillan möläytys oli tällä kertaa perustuslain takaamaan uskonnonvapauden rajoittaminen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/27e48cc5-783e-4aca-afcd-c6d8db2b213c
"Tästä perustuslain kohdasta hallituspuolueet muistuttivat myös kesällä 2023 velloneen rasismikeskustelun jälkeen tiedonannossaan yhdenvertaisuuden, tasa-arvon ja syrjimättömyyden edistämisestä suomalaisessa yhteiskunnassa."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/27e48cc5-783e-4aca-afcd-c6d8db2b213c
"Tästä perustuslain kohdasta hallituspuolueet muistuttivat myös kesällä 2023 velloneen rasismikeskustelun jälkeen tiedonannossaan yhdenvertaisuuden, tasa-arvon ja syrjimättömyyden edistämisestä suomalaisessa yhteiskunnassa."
Vastaukset 60
Vanhimmat
Eikai Kaisa kännis ollut . Huumeistakin pääsi kun tuli uskoon . Eikai hän käytä alkoholiakaan .
Kyllä tuo ajankohta ja sekoilu viittaa vahvasti päihtyneenä olemiseen. Ei ole ensimmäinen, eikä viimeine persu, joka kännissä sekoilee.
Ei tarvitse olla päihtynyt, jos perussuomalaisuuteen yhdistää uskon. Siinä on sellainen koktail, että ajatus ei mutkittele, suoraa viivaa se kulkee.
Kyllä ajankohta ja persuus liittää mukaan myös päihtyneisyyden.
No, jos oli päihtynyt, on tapahtunut se klassinen LANKEEMUS.
Monet repsahtaa uudelleen.
Purra ja halla kirjoitti myös kännissä
Sanokaapa puolue jossa ei olisi juoppoja ministereitä tai meppejä tai kansanedustajia ?
Samanlaisia kännikaloja koko porukka. Ainoa työpaikka Suomessa jossa saa lailliseti ryypätä työaikana. Eduskunassahan on kuppila jossa myydään viinaa ja Eu:ssa myös jne..
Kyllä se alkoholi jäljet jättää ja naamataulusta juomisen määrän näkee katsokaapa vaikka arhinmäkeä,lintilää.pietikäistä ,Valtosta,Satosta jne... Eikait niistä oikeisiin töihin edes olisikaan vain politikoksi tai niiden keksimiin suoja työpaikkoihin.
Vähemmän on muilta puolueilta noita myöhemmin hävettäviä möläytyksiä tullut julki. Persuille se tuntuu olevan tavaramerkki.
Purra, Rantanen ja muut persut mukaan lukien.
Arhinmäellä on kylläkin sairaus joka näkyy myös hänen kasvoissaan .
Kyllä niissä pöhöttyneissä kasvoissa näkyy todella selkeät Delirium tremensiksen merkit, niinkuin usealla vasemmistolaisella.
Ja katsotaan Purraa.
Aina.
Höpölöpö perse.
Tehkää joku kansalaisaloiten että Eduskunnan kuppilassa on alkoholin myynti kielletäävä tai kaikkiin muihinkin työpaikkoihin pitää saada viina virtaamaan työaikana.
Ministerihintaiset viinat pitäisi saada myös takaisin – myös äänestäjille.
Eihän tuo mikään yllätys ole. Nyt ovat vielä kännissä entistä useammin, koska ovat surullisia seuraavissa vaaleissa menettämistään hillotolpista.
Niin ovat. Ja myös huumeita kuluu.
Islamia ei pitäisi pelkästään kieltää lailla suomessa, vaan se pitäisi vasemmistolaisuuden kanssa tuhota koko maapallolta.
No te persut kuitenkin olette niitä, jotka täältä tuhoutuvat ja jopa melkoisen nopealla aikataululla. Ja se on hyvä niin.
Suomalaisten tilalle tulee nasia alistavia islamisteja ei ole hyvä kellkään tai no toki niille islmisteille.
Ihan sama keitä tulee tai on tulematta, kunhan vaan päästään persuista eroon. Se on Suomen kansan tahtotila.
Miksi naisia alistava persu olisi parempi?
Kertoo aina niin sotainen junttipersu. Hitlerin kamu
Se on hienoa !
Kyllä persu sen alistamisen taitaa. Teillä ukoilla on huono itsetunto.
On. Persut ei kehtaa myöntää kun niin hävettää.
Onnea pienpuolue PSlle perustuslain romuttamiseen. Ja sanokaa Kaisalle että pitää somen kiinni silloin kun korkki on auki.
Samat sanat. Kaisahan on aika happo. Muka uskovainen . Ei uskalla nyt kuppiloissa pyöriä niinkuin pari vuotta sitten
Mutta juoda voi kotona ja pikkupiireissä
.
Kun Persujen talous-. työllisyys ja sosiaalipolitiikka on kokenut täydellisen haaksirikon, niin hillotolpalle päässeet persut turvautuvat epätoivoissaan siihen ainoaan asiaan, joka persuja yhdistää: Muukalaisviha!
Persujen kannatus sukeltaa ja hallituksen politiikka yskii niin pahasti että aivan varmasti vastaavia muukalaisvihaa ja rasismia huokuvia viestejä tulee kiihtyvällä vauhdilla.
Aivan. Suomessa on uskonnon vapaus ja tulee olemaan.
Mars eduskunnan AA-kerhoon.
Mahtaako sinne mahtua kaikki persut?
Voivat pitää suuressa salissa.
Sitä kun luulisi että perustuslaki koskee suomalaisia, eikä ulkomaalaisia!
Ainakin oikeustajun mukaan näin pitäisi olla!
Se koskee myös Suomessa olevia. Myös turisteja vaikka tulisivat Grönlannin, Ranskasta ja niin edelleen muruseni.
Nyt on RKP:llä pelin paikka kaataa äärioikeistohallitus. Pääsevät kyllä mukaan Lindtmanin hallitukseen, eli heiltä ei hillotolppaa viedä.
Nurin vaan. Ei jää kukaan kaipaamaan.
RKP tekisi nyt viisaimman päätöksen.
Pitäisi paremman väestön nyt aktivoitua ja pelastaa Suomi.
Aivopieruhan toi Kaesa Karetehvilta oli.
💙🖤☠️🧠💨💩
Mitä persulta muuta voi odottaa.
Ei ainakaan päällehuutamista, turvallisuuden tahallista heikentämistä, välinpitämättömyyttä, miljardien eurojen hukkaan heittämistä jne. Miksi vihervasemmisto on kuitenkin tällaisessa perseilyssä aina promoottorina?
Kaisa Garedewilla on oikeus mielipiteeseensä.
Palkinnoksi häneltä viedään hillotolppa. Tuo pitää Kelan ottaa huomioon jatkossa. Itse aiheutettu putoaminen eduskunnasta ei oikeuta sosiaalitukiin.
No erittäin hyvä, kun persujen kannatus laskee siitä vähästäkin jäljellä olevasta!💙🖤☠️⚰️🪦💩🖕
Toki on oikeus. Muistaa vain sen että ottaa myös vastaan sen mitä mielipiteidensä julkituomisesta voi seurata.
Tässä mennään taas niin pahasti sivuraiteelle, että oksettaa. On todella röyhkeetä toimintaa mamuttajilta, että selkeät yhteiskuntaa uhkaavat asiat haudataan uskonvapauden ja antirasismin alle. Kuinka monta henkeen kohdistuvaa iskua pitää vielä tapahtua, kuinka paljon rikollisuuden pitää kasvaa, kuinka suureksi varjoyhteiskuntien pitää kasvaa ja kuinka monta miljardia pitää tuhlata toivottomaan kehitysmaaprojektiin, ennen kuin mamuttajat saadaan ymmärtämään, että turvallisuuden ja muun hyvinvoinnin tahallinen heikentäminen on tuomittavaa välinpitämättömyyttä kansakuntaa kohtaan?
Ymmärrätkö pers.tampio, ettö Suomessa on PERUSTUSLAKI?⚖️🗡️📖🇫🇮
Sen tilalle tarvitaan persustamislaki, joka tähtää Suomen persuuntumiseen.
Tuota kirjoitusta ei kyllä löydy nykyään ainakaan Kaisa Garedewin Facebook-sivulta, sen sijaan tällainen sieltä löytyy
Kasvot peittävien huntujen kielto Suomeen: Äänestä👍 jos kannatat kieltoa ja😡jos et kannata.
Mielestäni tytöillä ja pojilla on oltava maassamme samat oikeudet. On järkyttävää, että edelleen hyvinkin nuoria tyttöjä hunnutetaan ja tällä tavoin eristetään sosiaalisesti yhteiskunnassa. Tähän käytäntöön liittyy monia alistavia elementtejä.
Euroopassa on jo otettu käyttöön erilaisia huntukieltoja. Kannatan, että seuraavaksi on Suomen vuoro ja tämäkin asia tulee saada seuraavaan hallitusohjelmaan.
Tuossa päivityksessä lukee näin: Islam (sharia-laki) pitäisi lailla kieltää Suomessa. Eikä Islam-uskontoa, vaan pelkkä Sharia-laki. Näin minä sen ymmärrän.
Yhteiskunnan pitää olla avoin. Kaikki vedenottamot, vesijohdot, voimalinjat, muuntajat ja tukiasemat tulee olla kaikkien tiedossa. Mutta sitten huomataankin että nuo onkin myös kuin tarjottimella annettu vihollisenkin tietoon. Sitten joudutaankin paniikissa ottamaan askelia taaksepäin. Sharian kanssakin tulee käymään samoin. Pitää olla uskonnon vapaus, mutta kun vastaan tuleekin pommiuskonto.
Kyllä minä olen sitä mieltä että joka kaupunkiin pitää saada moskeijat, en hyväksy Persujen rajoittamisia missään asiassa.
Nyt on RKP:n oikea aika näyttää mahtiaan.
Pullot pois näiltä. Ja nettiliittymät.
--- ja kaikki töihin!
Korkki aivan ensimmäisenä kiinni.