Maahanmuutto-politiikka kiristyy selvästi, mahtavaa kun otatte oppia Tanskan mallista.
Kiitos!
KIITOS!
Kiitos!
KIITOS!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Koska emme tarvitse tänne enempää taksikuskeja, jotka eivät kunnioita asiakkaita, etenkään naisasiakkaita - jotka joutuvat oikeasti monasti pelkäämään oman turvallisuutensa puolesta, se on niin väärin. Sellaista ei saisi sivistysvaltiossa sallia koskaan.
tanskan demarien mallista , kumpa suomessakin demarit olisivat tällaisia
Toivoa tietysti voi, mutta suomen vastaavat ovat valitettavasti eri rotua ja aivan eri puusta veistetty. Taitavat olla lähempänä entisiä kommunisteja :(
Tai sitten vain laittavat muuten vain ranttaliksi ja bilettävät kuin viimeistä päivää, kuten eräs Sanna ja kaverit, jotka tykkäävät kallistaa ruukkua kunnolla.
Eiköhän seuraava hallitus taas peru kaiken, ja pääsemme takaisin ns. uuteen normaaliin.
Tai sitten tapahtuu ihme, ja persut ampaisevatkin kauheaan nousukiitoon, jota kukaan ei osannut odottaa!
Englannissa työväenpuolueen hallitus aikoo kiristää maahanmuuttoa huomattavasti
Tämä ilmiö nostaa päätään koko Euroopassa ja hyvä niin.
Ja kun Perussuomalaisilta loppuu voimat, toivotaan, että AFD.n kaltainen puolue tulee lopulta siivoamaan haittamaahanmuuton pois.