Ihan järjettömiä ideoita

Suomessa on ollut islaminuskoisia jo pitkästi yli sata vuotta. Siis jo kauan ennen, kuin Suomi itsenäistyi. No nyt tämä rouva G. intoutui vaatimaan islamin kieltämistä.
Vaade on tasan yhtä järkevä kuin se, että Putin ilmoittaisi peruvansa Suomen itsenäisyyden.
Me emme tarvitse näitä "garedeveja", emmekä edes persuja.

https://yle.fi/a/74-20161615
19181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Jos ao uskovaiset olisivat suvaitsevaisempia naisiaan ja meitä Kirjan kansoja kohtaan, ei kieltoa tarvita.
Meillä vanhastaan olevat muslimit eivät ole tulleet Lähi-idästä eikä Somaliasta .

Äänestä
  • No minkä takia sit pitää kieltää tataareilta uskonto tai albanialaisilta. Yhtä lailla voitas kieltää lesta uskonto . Jo vauvat haluavat tanssia luonnostaan , ei sitä saa lapsilta kieltää .

    Äänestä

  • Kirjan kansoja. Kunpahan höpöptät. Natsi sinä oot etkä mikään muu.

    Äänestä

  • Suomipoika on niin kohtelias....

    Ihan poliisin ja sairaaloiden tilastoja.....

    ''Fyysistä väkivaltaa, uhkailua tai seksuaaliväkivaltaa on kokenut kaikkiaan 57 prosenttia naisista''

    Äänestä

  • Suomen Islamilainen seurakunta perustettiin jo 1920-luvulla.

    Ensimmäinen moskeija saatiin Järvenpäähän toisen maailmansodan jälkeen, jolloin se oli maailman pohjoisimpana sijaitseva moskeija.

    Äänestä

Irvokkainta että samaan aikaan persut imuroivat jokaisen kulkijan Suomeen.

Äänestä

Valtaosa muslimeista on maltillisia toisin kuin valtaosa persuista.

Äänestä
  • Miksi persut ovat fanaattisia kiihkoilijoita?

    Äänestä

Minkä maalainen tämä Graavevaade on?

Äänestä
  • Onko syntynyt ateistisessa Neuvostoliitossa?

    Äänestä

  • Eteläafrikkalainen buuri kuten on myös Elon Musk.

    Äänestä

Ongelma ei ole islam vaan se miten sitä käytetään. Sama juttu kuin puukolla ja kirveellä.

Suomessa Islamilaiset tataarit ja juutalaiset ovat eläneet sovussa yli sata vuotta. Sinänsä kaikenlainen maallistuminen on hyvästä.

Äänestä

suomessa on ollut natseja yli satavuotta , miksi oikeusviranomainen kielsi nämä ?
ovat taas puolueena

Äänestä

se muotoili sen väärin , suomessa pitää kaikki uskonnot kieltää !!!

Äänestä
  • Uskonto on ooppiumia kansalle.

    Äänestä

  • Tulee olla paljon enemmän hassunhauskoja kuvia mikäli haluat olla edes hieman uskottava.

    Äänestä

No nyt se Kaisa G. jo peruu puheitaan! Seli, seli. Selittelee jotain sharia-laista. Ihan niin kuin se olisi Suomessa käytössä.
Koko Kaisan keissi on epätoivoinen yritys persujen kannatuksen nostamiseksi.
No lökäpöksypersuihin uppoaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa on ollut islaminuskoisia jo pitkästi yli sata vuotta. Siis jo kauan ennen, kuin Suomi itsenäistyi. No nyt tämä rouva G. intoutui vaatimaan islamin kieltämistä.
Vaade on tasan yhtä järkevä kuin se, että Putin ilmoittaisi peruvansa Suomen itsenäisyyden.
Me emme tarvitse näitä "garedeveja", emmekä edes persuja.

https://yle.fi/a/74-20161615

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu