Tätä seksi on miehille - kun seksi on rakkautta

Anonyymi-ap

Laurie J Watson kertoo: "...Miehillä seksi alkaa kehossa. Sen sijaan naisilla heidän mielensä, muistinsa tai emotionaalisen yhteyden aistiminen voivat tuoda esiin naisten himon, miehillä himo on fyysistä. Miehillä virtaa suonissaan massiivisia määriä testosteronia, joka työntää ja ajaa heitä kohti seksuaalista ilmaisua... " [toim.huom. "sexual expression", onpas soma ilmaisu].

Laurie J Watson (PhD, LMFT, LPC): "... Seksiterapeutin urani aikana minulla on ollut tilaisuus istuntoihin tuhansien miesten kanssa, keskustelen heidän seksuaalisista tunteistaan, seksielämästään ja fantasioistaan. En tietenkään tiedä, miltä tuntuu olla mies, mutta minulla on ollut kunnia kuunnella miesten näkökulmaa seksuaalisiin suhteisiin. Ja vaikka jokainen mies on erilainen, on tietysti joitain yhteisiä teemoja: ..."

Kannattaa lukaista: https://www.psychologytoday.com/us/blog/married-and-still-doing-it/201708/this-is-how-men-really-feel-about-sex

PhD: A Doctor of Philosophy
LMFT: Licensed Marriage and Family Therapist
LPC: Licensed Professional Counselor

8

449

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuhansia istuntoja vosukka saanut vaan eikö yhtään seisontaa?

    • Anonyymi

      Ultimaattista nautintoa molemmille ja samalla syvennetään entisestään rakkautta. Tätä seksijuttua voisi kokeilla.

      • Anonyymi

        Voit kyl uida syvälle


    • Anonyymi

      Tuon olen huomannut. Mies ja nainen tyystin erilainen.

    • Anonyymi

      Ei se nyt ihan noinkaan ole. Seksi ei ole rakkautta. Seksi kyllä voi ehkä olla mahdollista myös ilman rakkautta, mutta toisaalta rakkauteen kuuluu myös seksi.

      • Anonyymi

        Kyllä rakkautta voi hyvinkin olla ilman seksiä.


    • Anonyymi

      Vaikka seksi tärkeää onkin... rakkaus on enemmän. Juuri viime sunnuntai aamuna, herätyskello oli soimassa yhdeksältä, heräsin puoli yhdeksän ja viis vaille yhdeksän aloin silitellä vielä nukkuvaa naisystävääni selästä, silkasta rakkaudesta ja välittämisestä ja halua antaa toiselle nautintoa, kun tiesin hänen ko. silittelystä nauttivan. Toki omat seksuaaliset halutkin siinä heräsi, mutta ne sitten aikanaan, mutta kumppani nyt tärkein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      345
      1276
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      763
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      735
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      616
    7. 45
      614
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      601
    9. 56
      596
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      43
      550
    Aihe