ja radat ja kalusto pitää uusia kokonaan. SINÄ MAKSAT
Raiteet muuttuu
Anonyymi-ap
10165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Päättäjille tuli hätäpastaa housuihin ja venäjän pelko.
Eivät muutu. Venäjä saa tuotua kaluston Suomen rajalle, vaikka purettaisiin Suomesta kiskot kokonaan pois.
Persujen epätoivoista räpiköintiä koko sekoilu.
Luulisi että tulee halvaksi työntää raidetta lähemmäs toista sen 6 vai 9 senttiä? Jos pitäisi ulontaa, niin penkerettähän pitäisi sitten vahvistaa - nyt ei.
Onko tässä järkeä???
Hyvä ja myös rajalle vievät tiet tulaaan purkamaan lähivuosina sillä ei suomi tule enään tekemään bisnestä terroristimaa venäjän kanssa tästä on hyvä jatkaa.
Rajalle rakennetaan myös 20 kilometriä korkea aita, jottei lentokoneet pääse Suomen puolelle pommittamaan.
Rautaa rajalle!
Työttömyysongelma ratkeaa laittamalla työttömät vartioimaan rajaa. Olisi leppoisaa hommaa luonnon helmassa. Vihollisen tullessa soittaisi vain hätäkeskukseen. Ei tarvitse jäädä itse estelemään, vaan voi pinkaista kotio.
Väliaikaista kaikki on vain.
Niin iso bisnes että markkinoille tulee useita muuttuvatelisiä ratkaisuja.
Kustannus kymmenesosa alkuaan pelotellusta.
Yksi kisko riittää vallan mainiosti.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gyro_monorail