Niin pitkä-kuin lyhyt-kuin pikähihaisissa, ei ole kuin pyöreä kaula-aukkoisia. V-aukko ei kurista ja siksi on miellyttävämpi päällä.
Miksi miesten t-paidoissa
Anonyymi-ap
24173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
V aukko on naisessakin parasta .
Läski kuristaa
No jo on pieni O-aukko jos kuristaa.
Vedä alushousut harteille kuten Mäkynen (sd.), niin saat reilun kaula-aukon.
Niitä on myynnissäkin oikeasti.
https://www.myshop-online24.de/wp-content/uploads/2021/06/hot_20210520-102.jpg
Onhan niitä V-aukkoisia joka merkissä.
No ei ole kuin joissain pyjämissa.
Yhteiskunnan ja nimenomaan kaupankäynnin ensisijainen tarkoitus on ihmisten kidutus.
Mikä tahansa tuote josta on mahdollista keksiä kiusaava tai muutoin huono tai paha niin siihen pyritään aktiivisesti.
Nilkkasukat kiristää niin että jatkuvasti huimaa.
Kaula-aukkoihin laitetaan paksuja saumoja jotka painaa kaulan verisuonia. Hihat tehdään niin kapeiksi ettei veri kierrä käsivarsissa.
Jos ihmisillä on tapana kulkea jotakin reittiä tyhjllä tontilla niin se tukitaan ja laitetaan pakollinen kiertotie ihan vaan rakentamisen ilosta.
Köyhien ranskanleipään lisätään sorbaattia jotta siitä saisi kovat vatsanvääänteet. Aikasemmin ranskis sisälsi vain vettä jauhoa ja suolaa.
Jne jne jne
Ei ainoastaaan nilkkasukat kiristä vaan oikeastaan kaikki, joissa ei ole "kiristämätön"-tarraa.
Niillä on paljon l*skiä ja moninkertainen leuka , ei siihen sovi ku repiä isommaksi aukkoa saksilla
oletko katsonut millainen kaula on ylipainoisilla?
siinä pitää olla valtava reikä että muuta kuin päälaki mahtuu reiästä
Oletko itse katsonut millainen aukko on tpaidoissa. Siihen ei tarvii mitään läskiä jotta se painaa kaulan verisuonia.
Mutta sinähän et näe ympärilläsi muuta kuin läskiä.
Pienikokoinen nainen osti miesten paitapuseron tarjouksessa itselleen ja joutui leikkaamaan pitkistä hihoista puolet pois, samoin koko kauluksen jotta sitä voi käyttää.
Tunteeko joku miestä jolla on metrin mittaiset kädet ja ranteen ympärys 13cm? Ehkä ne ovat orjalaitoksia kaukoidässä jotka tahallaan tekee vaatteita jotka ei kenellekään sovi.
Aivan asialliseen kysymykseen tuollaisia vastauksia. Menkää jonnekin porvosivuille, niissä on varmasti kiinnostavampaa sisältöä teidän laisille. Olen normaali vartaloinen eikä läskikaulaa ole mutta kuristavat silti.
Älä välitä ilkkujista. Ne asuu tällä vuorokauden ympäri kun eivät omista muuta elämää.
Minäkin olen joutunut monesta paidasta leikkaamaan kaula-aukon saumat kokonaan pois jotta voisin käyttää niitä eikä menisi rahat roskiin.
Joku aika sitten oli muotia sellainen soikea kaula-aukko joka leveni hieman hartioille. Mutta se kai poistettiin myynnistä juuri siksi jotta saataisiin kuristaa ihmisiä.
Hommaa nappipaita ja jätä ylänappi auki.
Eihän se V-aukko edessä mitään auta, kun kaulasuonet kulkee SIVUILLA!
Onhan noita vaikka kuinka tarjolla, kun laittaa vaan hakusanoihin v-aukko.
https://printtivaate.fi/images/141022_767_TeeVnec_men_F_royal.jpg
Lopettakaa uusavuttomuus.
Kirjoita kiinalaisen halpamyynti paikan sivulle ja kirjoita:
"T- paita miehet V kaulus"
V-aukosta näkyvät seksikkäät rintakarvani kauniille naisille!😇👍❤️
👄🫦💄💋❤️❤️❤️
>Ei ainoastaaan nilkkasukat kiristä vaan oikeastaan kaikki,
>joissa ei ole "kiristämätön"-tarraa.
Monet tällä tavoin merkityistä sukistakin kiristävät ihan yhtä lailla. Ikä kun menee päälle 50...55 vuoden, niin sukat alkaa kiristää.
Jaa. Olen 61 eikä ngelmaa tuon merkinnän sukkien kera..
Hommaa ns. pikeepaita, jossa on säädettävä kaula-aukko muutamalla napilla.
Ei kannata ihmetellä, miksi turhapurolla oli reikäpaita. Ei varmaan kiristänyt. Kannattaa ruveta turhapuroksi koko kansakunta, nimittäin naisten vaatteet ovat yhtä epämukavia ja epäsopivia. Aina saa korjata.
Me haluamme U-aukkoisia T-paitoja, emme V-aukkoisia. 3XX - 7XX -koot eivät kurista 56-kokoista pienempää ellei paita ole väärinpäin.