Miksi Suomalaisia sorretaan autoilussa

Anonyymi-ap

Jos Suomalainen ajaa autolla josta on Autoverot Alv. maksamatta ja katsastukset tekemättä ja vakuutuksen maksamatta niin tulee kymmenintuhansien sakot ja maksut ja oikeudenkäynti kuluja tuhansia vielä päälle !

Mutta Kun Ukrainalainen sosiaali pummi pakolainen joka Suomessa on jo vuosia asunut ajaa katsastamattomalla autolla josta on verot maksamatta ja alv ja tullit maksamatta niin poliisit vaan nauraa !!!!

TÄMÄ ON TOSI ASIA ,EIKÄ MIKÄÄN YKSITTÄIS TAPAUS !
Vaikka nyt puhunkin yhdestä tapauksesta (näitä tapauksia on tuhansia Suomessa)

Juuri puolituntia näin viimeksi auton joka on 2 vuotta pyörinyt tuossa....

Laki on sama Ukrainalaisille kuin Suomalaisille jos täällä asuu pysyvästi verottomalla autolla ei saa ajaa metrikään ! Auto pitäisi laittaa Suomen rekisteriin katsastaa verot tullit alv. maksaa ja ottaa vakuutus jne....

MIKSI POLIISIT EI HOIDA TYÖTÄÄN ? NE EI VOI AINAKAAN SIIHEN VEDOTA ETTEI HUOMAA KOSKA TUONKIN NAAPURISSA ASUU POLIISI !

Onko joku päättäjä vaatinut että niihin ei saa puuttua vain ainostaan Suomen kansalaisia pitää kytätä vai mistä on kysymys?

Pitääkö tästä tehdä kansalaisaloite vai valittaa Eu tuomioistuimeen vai mikä neuvoksi ?

TÄMÄHÄN ON RASISMIA SUOMALAISIA KOHTAAN !

Ukraina ei ole Eu maa joten rikos on paljon törkeämpi kuin mitä Virolaisilla on joita on kytätty olen lehdistä lukenut sen. Koska Ukrainalaiset syyllistyy kaiken muun lisäksi vielä tulli ja Alv petokseen johon Eu kansalaiset ei syyllisty . Koska käytetyistä autoista eu alueella ei mene tullai eikä alv:tä ainostaan autovero.

TÄMÄ ON TÖRKEÄÄ TOIMINTAA SUOMALAISIA KOHTAAN

2

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos kyse on verosta, tee ilmianto verottajalle.

      Al Capone ei saanut yhtään tuomiota murhista vaan ainoastaan veronkierrosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1561
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      117
      1441
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      70
      1295
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1192
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      1010
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      981
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      938
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      892
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      818
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      743
    Aihe