länskän entinen kauppias.

oli lehdessä juttu simo lignellin kuolemasta joka oli länskällä kauppiaana .siinä mainittiin 2 lasta .todellisuudessa niitä on 3 lisää kun simo oli kova poika myyjäplikolle pitään palaveria takahuoneessa.
6254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä tämä on tesomallapäin ollut julkinen salaisuus.mutta menneitä asioita .ennen johtaja sai tehdä mitä vain ei onnistu enää ,ehkä,sen takia villilän kauppias joutu lähteen muutama vuosi sitten .

Äänestä

Tottakai, normaali viriilin miehen toimintaa,
hissukat ja ressukat jäävät itekseen tumputteleen aina ja jokapaikassa,
sori ja koita kestää.

Äänestä
  • Onkohan Tott?

    Mutta siitä jos hedelmää siunaantui lapsi tulee perimään 1/3 isin omaisuudesta. Tai vähintään lakiosansa.

    Isyys tutkimuksia on tehty jopa vainajalle niin että on kaivettu haudasta ylös .

    https://yle.fi/a/3-12230729

    Äänestä

eikös se ole myyjän oma asia jos haluu simon kaluu.mut toi vähän outoa ettei näiden myyjien miehet tiedä varmaan vieläkään mitään.minkämoinen käki oli muninu muijan pesään.minäkin tiedän 2 noista lapsista .mut kukas se kolmas on kertokaa uteliaalle.raholan pyrkiväs oli ihmetelty kun simo ponsoroi isoilla summilla .mutteivat tienneet että tytär oli sielä urheilemassa.

Äänestä

niitten pitäis kyllä periäkkin jotain jos mentäis lain mukaan.mutta syntymäkin ollut petos omaa miestä kohtaan.tai aviorikos kun panee toisen äijän kanssa .vaikka oliskin kauppias ja varakkaampi.mutta voi olla ettei oma mies tiedä vieläkään.mites olis dna testi lapsesta niin huomais ettei olekaan oma.

Äänestä

olis länskällä töissä muutaman vuoden .kyllä toi sielä oli yleisessä tiedossa.mutta meneppäs valittaan jotain saat lopputilin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

oli lehdessä juttu simo lignellin kuolemasta joka oli länskällä kauppiaana .siinä mainittiin 2 lasta .todellisuudessa niitä on 3 lisää kun simo oli kova poika myyjäplikolle pitään palaveria takahuoneessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu