PS hyväksyy EUn uutta yhteisvelkaa.
Taas äänestäjien pettämistä.
Puolueen päivät ovat luetut.
Uutta yhteisvelkaa
28
282
Vastaukset
- Anonyymi
Purra ja Halla-aho ovat tuhonneet puolueen. Varsinkin Purra on kuin apina formulan ratissa: on vain ajan kysymys koska rysähtää.
- Anonyymi
Maailma on vaipumassa lamaan. Vassarit nälkiintyvät. Eivät saa ilmaisia lounaita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailma on vaipumassa lamaan. Vassarit nälkiintyvät. Eivät saa ilmaisia lounaita.
Oikeisto sitä lamaa ajaa.
- Anonyymi
Muut puolueet tukevat. Vasemmisto etenkin on velkojen velka.
- Anonyymi
Kokoomus on Suomen ykkösvelkaannuttajapuolue, ellet sitä tiennyt.
- Anonyymi
Ei vasemmisto ole hallituksessa.
Älä öyhötä, persu.
- Anonyymi
Purra muuttanut puolueen kokoomuksen käsikassaraksi ja pas..kahommien hoitajaksi.
- Anonyymi
Purrallehan sopii kaikki järjettömyydet, mitä Orpolan porukka vaatii, ettei menetä omaa elitististä hillotolppaansa.
- Anonyymi
Niin purra ei olisi Missäön ei Missäön .uussa kuin persuissa päässyt mihinkään asemaan! Ja nytkin on Kokomuksen sätkynukke ja sen näkee kun narut on orpon kädessä . Tähän päättyy Persujen polku kun tämä paska on ohi on Purrakin jälleen työtön.!
- Anonyymi
Purralaisille pyllistän.
Kiitti mulle riitti. - Anonyymi
Pieneläjät eivät tarvitse vara-kokoomusta mihinkään.
- Anonyymi
Kokoomuslaisen politiikan tekeminen on tuhoisaa myös puolueelle.
Ei ne ihmiset, jotka haluaa kokoomuslaista politiikkaa, äänestä varakokoomusta vaan ihan varsinaista kokoomusta. - Anonyymi
Hallapersujen puheet ensin EU-erosta ja sitten EU-integraation vähentämisestä on ollut paskapuhetta.
Mutta eihän hallapersujen lahkolaiset kannattajat sitä tietenkään edes huomaa.- Anonyymi
Suomen Sisun agenda on hallapurralaisten ainoa prioriteetti, jonka ajaminen mahdollistuu sillä, että puolue antaa 100 %:sen tukensa EK-Kokoomuksen talouspolitiikalle mutisematta. Suomi ja suomalaiset ottavat tästä äärioikeistosävytteisestä elitistipolitiikasta rajusti pataansa. Kokoomus on tunnetusti aina saanut kuskin paikalle päästyään saanut Suomen ajautumaan taantumaan. Saksikäsi on Kokoomuksen ja Suomen Sisun poliittisten tavoitteiden työkalu numero yksi.
- Anonyymi
Se yhteisvelka on muille EU:n maille tärkeä. Sotakalustoa pitää saada Eurooppaan.
Ei Venäjä armahda yhtään pientä maata rajoillaan. Tietysti vasemmistolaisesti ajatteleva vastustaa tuollaista aseistamista lännessä.
Suomella monta tehdasta joka odottaa tilauksia sotatarvikkeista.- Anonyymi
Nyt kun perskokkarit ovat ajaneet Suomen talouden selkäasentoon, niin niitä aseita pitää ostaa rutkasti enemmän velaksi. Ja samalla perskokkarit vähentävät suurituloisten verovastuita. Ketkä maksavat laskun? Työttömätkö?
- Anonyymi
Purra,Purra ja vieläkin Purra. Purran hallitus, persu hallitus, Purra saksii, Purra leikkaa jne.
Kyllästyttää lukea tommosta lapsellista ja valheellista soopaa ketju toisensa jälkeen.
Kokoomuksen hallitus ja kokoomus päättää touhut. Persut saa omia tavoitteitaan ajettua vain olemalla heidän hallituksessaan. Ei vasemmisto ota persuja hallitukseen ja anna heidän vähentää ulkomaille vietävää rahasummaa.
2027 hallitus saa taas ilmeisesti nostaa pakolaiskiintiön useaan tuhanteen, perheen yhdistämisen livulla. Sitten tulee taas melkoinen menorulijanssi verorahoille ja otetaan velkaa niin pirusti.
Odottakaa rauhassa! - Anonyymi
Yhteisvelan hyväksyminen tarkoittaa budjettivallan osittaista luovuttamista ulkoisiin käsiin ja tuollainen toimi toimena on valiopetos.
- Anonyymi
Itä Eurooppa tarvitsee rektumia lisää, 5%.
- Anonyymi
Taas muiden lypsettäväksi maksumieheksi
https://vm.fi/elpymisvaline
Siinä se nyt nähdään Perus Suomalaisten Eu kriittisyys.- Anonyymi
Luitko jutun, alusta loppuun ??
Suomi on EU jäsenvaltio ja silloin pelataan kerhon säännöillä.
- Anonyymi
Purra on pahempi takinkääntäjä kuin Soini oli aikanaan.
- Anonyymi
Ei Purra kuin muukaan ps porukka osaa tehdä politiikkaa. Esimerkiksi vasemmistoliitto ja vihreät ovat saaneet saarnata monissa medioissa mm että persut leikkaa, Purra leikkaa. Ei ole osattu tai ymmärretty vastata että tekin olette leikanneet monissa hallituksissa . Yms..
- Anonyymi
''Ei ole osattu tai ymmärretty vastata että tekin olette leikanneet monissa hallituksissa .''
Keneltä, mistä ja miksi, siinä on melkoinen ero.
- Anonyymi
Takki pyörii vinhasti jo ihan joka asiassa. Uskomaton farssi.
- Anonyymi
Takinpyörintä on median kehittämä asia. Missään emme ole sanoneet, että yhteisvelkaa ei tarpeen niin vaatiesa voitaisi ottaa. Nyt tätä Purra ykköstä moititaan ja verrataan Soini ykköseen, eikä ymmärretä että pääministeri pitää velkaa tarpeellisena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Takinpyörintä on median kehittämä asia. Missään emme ole sanoneet, että yhteisvelkaa ei tarpeen niin vaatiesa voitaisi ottaa. Nyt tätä Purra ykköstä moititaan ja verrataan Soini ykköseen, eikä ymmärretä että pääministeri pitää velkaa tarpeellisena.
''Nyt tätä Purra ykköstä moititaan...''
Uskot vahvasti että joskus tulee ''Purra kakkonen'' ????
Ei helv......se on vain painajainen.
- Anonyymi
Onko jotain lupausta, jota eivät olisi pettäneet? :D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720