1. Minja Koskela: Terveen ihmisen ei tarvitse töitä tehdä ja tuilla voi elää koko elämänsä.
2. Alma Tuuva: Köyhät saavat matkustaa pummilla ja varastaa kaupasta ruokaa.
Mitähän vanhan liiton vassarit noista ajattelevat?
2. Alma Tuuva: Köyhät saavat matkustaa pummilla ja varastaa kaupasta ruokaa.
Mitähän vanhan liiton vassarit noista ajattelevat?
Vastaukset 37
Vanhimmat
Noillako sitä kannatusta joutuu jo hakemaan?
jokainen punikki on mielinvikainen ja pummi.
Menkää hoitoon heti kpää persut
Mene joskus töihin, pummi.
Mistä ap tuon tietonsa sai? Vai onko propagandaa?
Elätkö jossain kuplassa? Kai sinun vassarina pitäisi tietää mitä klaanisi merkkihenkilöt messuavat?
Eikö KU::ssa kerrottu?
Nuo lausunnot ovat kyllä olleet lehdissä luettavissa, ei tarvitse faktoja kysellä. Mutta olisi hyvä tietää, onko itse Karl Marx tällaiset teesit julkaissut.
En itse tiedä, kun en sellaisia kirjoja lue.
Voitko saastainen persu laittaa linkin lehteen väitteitesi tueksi.
Punapanssi nyt yrittää kerranki ITSE saada jotain aikaiseksi.
Vasemmisto on Suomen Syöpä!
Ei meillä ole enää vasemmistoa.
Saisivat hävetä nämä nykyiset "vasemmistolaiset".
Takapuoli osoittaa muualle kumarrellessa?
Tuollaisiin älynväläyksiin ei persukaan yllä eikä kehtaisi edes sanoa.
Terve ruumis ei työtä kaipaa!💪😇❤️👍
En tiedä millainen on terve ruumis, mutta ruumiit harvemmin töitä tekevät.
☠️⚰️🪦😹👍
Kokoomus haluaa näköjään laittaa ruumiitkin töihin 🤣
Paranee työllisyystilasto.Tuo on jo melkoista tempputyöllistämistä 🤣
Tuossa pari sopivaa vassariministeriehdokasta Antin hallitukseen.. Suomi nousuun.
Hehän kertovat omille äänestäjilleen, jotka juuri näin elävät että se on ihan ok? Varastetaan, huijataan, valehdellaan, työntekoa ei edes harkita kun "ei toi duuni ole niinku mun juttu" vassareilla on juuri oikeat johtajat?
vassarin ja persun ero
vassari: äänestäjän on ok varastaa
persu: persun on ok varastaa
taas joku peräkammarin persu väärin ymmärtäee
Et ilmeisesti lue lehtiä, nettiuutisia etkä seuraa muutenkaan poliitikkojen sanomisia. Ei kai vassarilta voi sitä odottaakaan.
Pummi maassa vietätte elämää iloista maailma kelassa
Aina joku toinen, siis työssä käyvä, maksaa vasemmistolaisen elämän.
Kommarionnelassa, Neuvostoliitossa jokaisen oli pakko tehdä töitä, sillä lopulta kommarinkin oli pakko tunnustaa, että yhteiskunta ei toimi ilman työntekoa. Vanhan liiton vassarit ymmärsivät, kuinka tärkeää työn tekeminen on yhteiskunnan kannalta, joten Marxinsa lukeneet vanhan liiton vassarit pitävät Minja Koskelaa ja Alma Tuuvaa sairaan kapitalismin tuotteina, aatteen pettäjäyksilöinä.
Niin juuri, halveksittavina aatteen pettäjäyksilöinä jotka haluavat oksentaa ja niin tekevätkin stahanovilaisten työn sankareiden ja heidän esimerkkinsä ja muistonsa päälle.
Kokoomuksen älykköjen teesit : 1.Leikataan köyhiltä ja annetaan rikkaille lisää niin tulee lisää työpaikkoja 2.Leikataan vielä köyhiltä lisää ja pakotetaan ne kodittomaksi ja annetaan rikkaille lisää niin tulee lisää työpaikkoja.No aikapahasti ollaan pakkasella tuossa työllisyystilastossa ja myöskin Euroopan huonoin ja velkaa otetaan enemmän kuin koskaan suomen historiassa kun kokoomus otti veto vastuun että se siitä kokoomuksen talousviisaudesta jota aina niin hehkutetaan 🤣
Ei Vasemmistoliitolla ole mitään tekemistä marxilaisten tai kommunistien kanssa. Heidänkin teeseejään löytyy netistä ja ovat ihan eri planeetalta. Vasemmistoliitto voisi olla nimeltään vaikka Humanistiliitto tai Hyysäysliitto.
Vasemmisto humanistliittona on vain huijausliitto hyväntahtoisia hölmöjä varten.
"Mitähän vanhan liiton vassarit noista ajattelevat?"
Ainahan kommunistit ovat toimineet noin.
Tälle Tuuvalle ei pitäisi antaa yhtään julkisuutta!
Vastenmielistä, nuo elämäntapatyöttömän lausunnot. Se on vaan niin ettei saisi niputtaa tosissaan töitä hakevia samaan nippuun. Näitä on ikävä kyllä ja paljon,nuoriakin vastavalmistuneita. Jos terve ihminen julkisesti lausuu jotain noin typerää hänet voisi laittaa pakkotöihin, muut Minjan luuserikaverit myös. Maahanmuuttajille pakkosuomen opiskelu, muksut tarhaan ja vanhemmat työllistymään . Jos ei saa töitä 3 vuoteen niin palautus omaan maahansa takaisin. Hehän käyvät lomilla niissä kuitenkin. Järkyttävä kuluerä on tuo hyysääminen.
Tuuvahan on töissä.
Töitä ei kuitenkaan ole kaikille. Saako työtön olla onnellinen?
Kun nyt Suomeen on luotu ryhmiä, joilla ei ole rehellistä keinoa saada tarpeeksi tuloja elääkseen, niin miten sinä ratkaisisit ongelman? Onko niin, että kuuluu kuolla hiljaa nälkään? Entä, jos on lapsia? Onko moraalittomampaa antaa lasten kuolla kuin varastaa niille ruokaa? Mitä sinä tekisit?
Jälkeen kerran niuvanniemenpojan aloitus pakkomielteessään. Näitä on näillä palstoilla todella paljon, ymmärtäähän sen siten että jotenkin on aikaansa niuvanniemessä kulutettava.