No joo kaivettii voitto vaikka ei ihan helepolla toki tullut. Hyvä nähhä että tietyt pellaajat alkaa ottaa roolia enempi. Puistola oli hyvä. Hyviä taklauksia ja vahvaa kaksinkamppailupelaamista Tolvasen toimesta. Pärssinen pelas tietyt tilanteet hyvin. Puolustuksessa loisti mikko Lehtonen eniten. Maalivahdille myös pisteet.
latviasta huomas sen että parin vuoje takainen suksee MM-kisoissa ei ole ihan tuurijuttu että kyllä ne on löytäneet identiteetin peluuseensa ja latvian juniorituotanto kait tuottaa lisää päteviä euroopan tason pellaajia.
kommentoija Juha pohjola
latvia vs Suomi peli
Anonyymi-ap
4
161
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman Sarosta oltaisiin luultavasti hävitty. Onhan tuo ihan surkeaa touhua maalivahtia lukuunottamtta.
- Anonyymi
Näen kyllä jotain positiivistakin mut toki tällä pelillä ei edetä mitalipeleihin.
Juha
- Anonyymi
Kanada kun tulee vastaan niin Suomen pojilla pää pyörii kuin telkän pojilla kun kanukit lekittelevät 4-1 voiton puolivaloilla pelaten.
Kanukit ovat käyneeet iltarimpsalla alkupelien aikaan joka ilta. Ruotsin tytöt ovat saaneet pitkää ja jäykkää - Anonyymi
Kanada on kyllä valtava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545515Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3024366HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394117"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1053671Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223558Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438