Tuollainen teoria on vellonnut siitä saakka kun tuo suuronnettomuus tapahtui koska laivalla tietysti kuoli paljon korkean statuksen porukkaa. Eli varsinkin nämä aikansa ruhtinaat eli John Jacob Astor, Isidor Straus ja Benjamin Guggenheim jotka olisivat väitetysti hanganneet hanketta vastaan.
Tuokin teoria on tietysti 'de-dunked' koska tutkimusten mukaan mainittu kolmikko ei oikeasti koskaan olisi ollutkaan mitään keskuspankkia vastaan jos eivät välttämättä sen eturivin kannattajiakaan.
On silti vähän erikoista että tuon kaliiberin porukkaa sitten menehtyy tuollaisessa onnettomuudessa ja noinkin monta. Vaikka laivalla oli pelastusveneitä vain rajallisesti kuulostaa epäilyttävältä ettei äveriäimmät muka olisi ensimmäisten joukossa turvassa.
Tai entä jos he vain "katosivat" laivalla koska voidaanko heidän hukkumistakaan oikeasti todella varmistaa kuolinsyyksi.
J.P. Morgan eli Titanicin omistaja ja keskuspankkimies puolestaan itse vetäytyi jostain syystä neitsytmatkalta vain hetkeä ennen lähtöä.
Mutta kaikkein erikoisinta tähän keissiin liittyen on etta kirjailija Morgan Robertson oli kirjaillut 14 vuotta aiemmin "The Wreck of the Titan" -novellan joka kuvasi hämmästyttävän paljon yhteläisyyksiä Titanicin uppoamisen kanssa. Ulkonäössä on samankaltaisuutta, kumpikin piti olla uppoamaton, kumpikin upposi huhtikuussa ja pohjoisella atlantilla törmäten jäävuoreen, kummassakin liian vähän pelastusveneitä, ja nimet Titan / Titanic...
How about that
Puhutaanko jostain tapahtumien synkronisaatiosta vai mistä kun asioita tapahtuu. Sattuma on aina helpoin selitys.
Titanic perusti Fed:in?
5
147
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo lienee osoitus siitä että elämme simulaatiossa.
- Anonyymi
Morgan-Morgan synkronismi vielä. Toinen käsikirjoittaa ja toinen toteuttaa heh. Kyllä tää joku matriisi on.
- Anonyymi
Titanic upotettiin tahallaan ja juonittelun isä oli J.P.Morgan.Saivat hyvät vakuutusrahat ja samalla Morgan pääsi eroon juuri noista keskuspankkia vastustaneista ihmisistä.Täysin selvä tapaus
- Anonyymi
Niin tai Morgan ja Vatikaani varmaan yhdessä juoni sen. Mutta että koko vastarinta saataisiin nitistettyä kerralla onnettomuudessa kuulostaa jotenkin käsikirjoitetulta. Ökyristeilijä uppoaa vieden mennessään koko kerman.. Onhan se mahtava ja symbolinenkin tarina mutta voiko se oikeasti tapahtua.
- Anonyymi
Olen kyllä vakuuttunut että Titanic upposi koska kapteeni oli ottanut mRNA rokotteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679626IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3066802Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741695Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61411Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941287- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751069Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40862Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748