Maassamme on noin 300 000 työtöntä, silti Demarit haluaa tuoda vuosittain 45000 uutta kieli- ja käytännössä ammattitaidotonta, kuten sairaanhoitajia, kun samaan aikaan täällä opiskelevat sairaanhoitajat eivät saa/löydä edes harjoittelu/kesätyöpaikkoja.
Toki sama koskee montaa muuta ammattinimikettä. Juuri oli uutisissa, että on karmea pula kesätyöntekijöistä, kun samaan aikaan kymmenettuhannet opiskelijat etsivät kesätyötä!!! Onko tässä kyseessä vain demareiden ajatus saada suomen palkkatasoa alaspäin? Aikanaan kun liittyimme EU:hun oli yksi kriteeri, että työperäinen maahanmuutto helpottuu. EU:n huonoimmat palkat ja kovin verotus ei EU kansalaisia tänne houkuta, joten nyt 99,9% tulijoista on ihan jostain muualta kuin EU-alueelta, yleensä ns. halpatyömaista, joista saadaan pienipalkkaisia duunareita.
En ymmärrä demaripolitiikkaa minäkään...
7
93
Vastaukset
- Anonyymi
20 vuotta ollut oikeisto hallitukset paitsi Marin . Kokkarit Satonen ja Vartiainen kävivät hiljan hakemassa Aasiasta työntekijöitä .
- Anonyymi
EDELLEEN JAUHAT TUOTA SAMAA KAKKAA: "20 vuotta ollut oikeisto hallitukset..."
1995-1999 vasurit SDP
1999-2003 vasurit SDP
2003-2007 vasurit Keskusta
2007-2011 vasurit Keskusta
2011-2015 OIKEISTO Kokoomus
2015-2019 vasurit Keskusta
2019-2023 äärivasurit SDP (muuttui äärivasureiksi 2019)
2023-2027 OIKEISTO Kokoomus
Marinin hallituskaudella 2019-2023 tuli noin 215000 duunaria juurikin noista halpatuontimaista!!!!! joista viimeiset 62000 sukulaista/mummoa/pappaa tulivat perheenyhdistämisohjelman kautta 2024, sitä ovea ovet Perussuomalaiset olleet nyt sulkemassa.
- Anonyymi
Samaa haluaa myöskin kokoomus niin saavat halpatyövoimaa ja palkkoja poljettua alas
- Anonyymi
"Samaa haluaa myöskin kokoomus niin saavat halpatyövoimaa ja palkkoja poljettua alas"
Juuri tuosta syystä äänestän 2027 Perussuomalaisia!!!!! EN ENÄÄ IKINÄ DEMUJA!!!!!
- Anonyymi
Ei sosialistit halua työvoimaa, Ne haluaa äänestäjiä, Jos elät tukien varassa, äänestät sosialistia.
- Anonyymi
se Suomen pilaaminen on viher vas. sekä markkina liberalismi oikeiston visio.
Vasemmalla on tuhoava kulttuuri-marxismi, oikealla kiskonta, keinottelu, jne, ohjaa..
Todellisuus on sitten karmea. Tuhon tie.
Elätit tulee todellisuudessa liian kalliksi, menee hukkaan verorahaa miljardeja vuodessa !
Suuri taxi-raiskaus uudistus.....
Suomi johtava taxi-raiskaus landia...
Turvattomuus, kulttuurinen alasajo, huumeet, lasten raiskaus.. kaikki samassa.. kertoo mihin se johtaa..- Anonyymi
Tässähän meillä on kaikki, Sosialisti on kaiken takana. Pitäisikö suomalaisten ryhdistäytyvä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541648- 111366
- 1741366
- 761284
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2921257- 171170
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61938Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98935Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347825