Parrasta asiaa

Anonyymi-ap

Minä en pidä pukinparrasta, jossa leuan päässä on parta. Pidän poskiparrasta.

10

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi?
      Eikö se pysy poskissa pitämättä?

      • Anonyymi

        Nähtävästi se aina ajetaan pois, niin että jäljelle jää pukinparta leuan päähän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nähtävästi se aina ajetaan pois, niin että jäljelle jää pukinparta leuan päähän.

        Pidän siis kokoparrasta, en pukinparrasta. Kokoparta on hyvän näköinen.


    • Minä taas tykkään tiukasta, kokonaan karvattomasta ja pestystä. Karvatkin menettelee, mutta pesty täytyy olla ettei snöfaa.

    • Anonyymi

      Vartiotornin perustaja, Russell, oli tuuheapartainen, myöhemmät lehtijohtajat kertoivat jehovakanavana jehovan kieltäneen parran. Eikös se taas ole enemmän sallitun puolella ?

      Parran vuoksi on kuitenkin myös erotettu, jolloin on menettänyt pelastuksen, vartiotornihan kirjoittaa ettei ole pelastusta järjestön ulkopuolella

      jos on sen pelastukseen turvannut

      • Anonyymi

        Naurettavaa erottaa parran takia. Vaikka kenelläkään muulla ei olisi partaa. Siinä näkee, kuinka narettava JT uskonto monin tavoin on.


    • Anonyymi

      Pukinparta sopii jehovisteille, tuo mieleen vuohen.

    • Anonyymi

      Siis eikö näitä JT vanhimpia hävetä yhtään, nykyään lähes kaikilla on parta ja ennen he olivat ojentelemassa ja kompastuttamassa herkkiä nuoriamiehiä jotka kasvattivat vaikka vain viikset. Muistan aikoinaan todistajana ollessa, kun sanoin kokouksessa että ei partaa Raamattu kiellä, miten minulle naurettiin ja pidettiin huono uskoisena.

      Näin seurakunta pomon joka niin sanoi ja nauroi minulle silloin, nyt partaisena, Olisitte nähneet miten yritti luihuilla että en näkisi häntä, voi että nauratti. On nuo aika lapsellisia ja todellisuudessa itse täysin vailla uskon voimaa.

    • Minä taas pidän Peräilmasta . Ja parhaat parrattomat kaverini ovat Yrpä ja Illu.

      • Anonyymi

        Taitavat kuulua samaan jengiin kuin ystäväni K ja P , he toisinaan parrallisia ja toisinaan taas ei. Ovat sopineet kun yhdessä kohtaavat, että eivät silloin peräilmaa päästele.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      106
      3170
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      92
      2445
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1996
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1540
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1500
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1415
    7. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      927
    8. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      922
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      856
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      789
    Aihe