Tanssilavalla ammuskeltiin Nokian Tottijärvellä 17.5.
https://murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=45852
Tanssilavalla ammuskeltiin Nokian Tottijärvellä 17.5. https://murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?
14
665
Vastaukset
- Anonyymi
Tummat hummat vauhdissa
Anonyymi-ap
2025-05-18 11:27:36
https://www.aamulehti.fi/rikos/art-2000011241552.html
Nokian Tottijärvellä sijaitsevalla Hämyslavan tanssipaikalla ammuskeltiin lauantai-iltana. Poliisin mukaan kukaan ei loukkaantunut tilanteessa.
”Ammuskelu on todennäköisesti tapahtunut kahden seurueen välillä”, päivystävä tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Vesa Järvenpää kertoi Aamulehdelle sunnuntaina aamulla.
Poliisi on ottanut kiinni useita henkilöitä. ”Kaikkiaan kiinniotettuna on tällä hetkellä kymmenen henkilöä.”
Järvenpään mukaan asiaa tutkitaan tällä hetkellä nimikkeellä tapon yritys.
Järvenpään mukaan tutkinta on vielä alkuvaiheessa, eikä hän voinut aamulla sanoa vielä varmaksi, kuinka monta laukausta tapahtumapaikalla ammuttiin.
”Sitä selvitetään. Kuten myös sitä, onko laukauksia ammuttu useammalla aseella.”
Ammuskelu tapahtui hieman ennen puolta yhtätoista lauantai-iltana. Hämyslavalla vietettiin lauantaina kesäkauden avajaisia. Tanssilavalla esiintyi Leif Lindeman & Rosette.
IIIIIIHAHAHAHAHAHAAAAA sanois hevonen.Mistä näille saatais vaikka verovaroin ampumiskoulutusta kun ei tunnu osuvan vaikka ympäri suomea jatkuvasti ampuvat?- Anonyymi
Kopiouunon kopioima kirjoitus muualta.
- Anonyymi
ARMEIJASSA ilmanen asekoulutusmutta nää häärii vain keittiöhommissa sielläkin
- Anonyymi
Miksi niiltä ei kerätä aseita pois ??
- Anonyymi
Keräillään toki tällaisissa tapauksissa mutta helpostikos uuden pimeän mutkan ostaa. Eikä voi ratsata joka kerran vastaan tullessa kun vähemmistövaltuutettu ym. muut touhutädit hankkisivat sellaisille poliiseille potkut.
- Anonyymi
Manner taas asialla, tanssipaikoilla ei muuten koskaan ole riitaisuuksia, ei tappoja, puukotuksia. Manner kun viikot makoilee pankolla ja vetelee ruokaa että mahanahka piukottaa, suurin osa ihan järkyttävän lihavia. Viikonloppuna täytyy sit lähtee nostamaan egoa, otetaan coltit ja puukot poveen ja sit raitille tapelemahan.
- Anonyymi
Tulee taas Tapsan tahdit mieleen:
Juokse sinä tumma, koska poliisil on homma
ja kotia on pitkälti matkaa.
Eihän se tyttö minun kyytiini tullut,
kun olen poika hurjanlainen.
Tummani hei ja tummani hoi
huputiti tummani hei. - Anonyymi
Mut kuule ha sie ost meirän leiffiltä hyvä halpa kelloooo !
- Anonyymi
Mannekello ei kauan tuntia heittele.
- Anonyymi
Ammuskelu tapahtui parkkipaikalla, joka on aika lailla sivussa itse tanssilavasta.
- Anonyymi
rahti-hameet ja kulma-housut asialla.
- Anonyymi
Näiden takia kannan nykyään pistoolia mukanani jokapaikassa. Sen verran rakastan itseäni ja perhettäni, että puolustaudun välittömästi kun vaara uhkaa.
Juu, enkä ole romani.- Anonyymi
Et kanna, olet munaton paskahousu
- Anonyymi
Pussihousuja epäillään tapon yrityksestä mutta heidät vapautettiin tekemään uusia rötöksiä. On tää suomen oikeuslaitos syvältä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1674642- 1691611
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661437- 61916
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124787Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6747Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy191731En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66719- 75710
- 40664