Kun tekee ammuksia Ukrainalle venäläisiltä takavarikoiduilla rahoilla.
Venäjä kostaa.
Voiko päätöstä perua!
Venäjä kostaa.
Voiko päätöstä perua!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos päätöksiä voi perua niin ruotsalaisten ei pidä päästää venäloisia koskaan Itämeren rannikolle asti.
Kauheaa!! Nyt pelottaa. Hirveää! Mitä me teemme? Ei kai siinä sitten. Rautaa rajalle! Tuskin maltan odottaa.
Ei hätääää….kyllä Stubb ylipäällikkönä ja Käkkänen, eikun Häkkänen puolustusministerinä suojelevat kansalaisia. Elleivät he onnistu, niin kyllä Orpo ja Valtonen auttavat, varsinkin rikkaita. Köyhät nyt joutavatkin kuolla.
Ja viimeisimpänä on Purra, joka osaa todellakin haukkua ja purrakkin, toisin kuin koira, joka ei haukkuessaan pure. Eli päästetään Purra irti, niin jopa veli venäläinen perääntyy ja pakenee.
Venäjä voi ihan heti perua hyökkäyksensä Ukrainaan.
Hyvähän se on, ettei suomalaisten rahoilla niitä tehdä.
Perästä kuuluu. Vainolaisen kanssa ei ole leikkimistä.
Venäjä ärhentelee silloin, kun se on heikko.
Kenelle eduskuntaan pitäisi tästä asiasta kirjoittaa ja varoittaa.?
Kysele eduskuntapalstalta.
Trump sanoi, että Suomella ja Norjalla ei ole mitään hätää.
Vai niin sanoi:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011232243.html
Juu, sanoi. Pitää ymmärtää yhtälö. Suomen ja Norjan puolustukseen panostaminen ja sen prosentuaalinen osuus bruttokansantuotteeseen nähden on Trumpin mieleen ja Trump tykkää ja USA puolustaa varmasti, jos on tarve.
Venäjä kokeilee erilaisia tapoja ja katsoo, mikä saa heikoimmat pissimään housuihinsa.
Sille on hieno termikin: trial balloon