Onko tappaminen todellisuussa kuin seksuaalinen nautinto

Anonyymi-ap

Kun kuultu joidenki menneen Ukrainaan sotimaa, ovat sinne palannee ja viihtyneet elän loppuun asti. Sitäki joskus tulku ajateltua kun joskus näytettiin ohjelma jossa poliiseja koulutettin hiti ampumaan jos heihin tähdätään, jota käytännössä aivan sama mihin osuu. Joten senki luulisi joidenki kohdalla oleva nautinto purkaa raivoonsa joihinki ihmissi vaikka toisin väittäisivät?

8

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten monta kuolemaa tarvitaan jotta maailman maat muistaa tekijän kuten Norjan Breivik teki saarella?

      Sekin oli merkillinen tapaus kun kuulemma olisi antautunut silloin jo kun oli ammuskelkut ihmisiä vasta alle puolet siitä mitä lopulta ampu.

      Maa jonka poliiseilka ei ollut tietoa mihin mennä kun paikannus ei toiminut. Kunnollista venettä heillä ei ollut, oli vain kumivene ilman moottoria, paikallinen noukki poliisin erikoisjoukot omaan moottoriveneeseen kun kumivene oli upota. Kaiken lisäksi tuolloin Norjan poliisilla ei ollut hekikopteria? Erikoista oli kun Breivik kyllästyi odottelee siinä samalla odotellessa ampui vammauttaen tai kuolettavasta olisiko ollut jotakin 60 henkilöä?
      🦧
      Samalla kun se kokonaisuus oli järkyttävä se oli samalla huvittava, samalla korkeatasoinen suoritus yksilön osaamisesta. Se on tapaus joka muistetaan paremmin kuin minkään poliittisen henkilön menestys euroopan unionin alueella tähän mennessä?

    • Anonyymi

      Kai niitäkin löytyy joilla on mieli sekaisin, että vampyyrisesti hakevat jotain outoja elementtejä tai kiihotuksia. Ehkä päihteet taustalla joillakin tai joku muu agenda, aivopesu. Kärsimys on silti hirvittävää.

      • Anonyymi

        Ja siis sanoin yleisesti, en niistä jotka ovat just tietyllä puolella.


    • Anonyymi

      Breiviikit ja Ukrainat eivät kuulu ollenkaan Tampereen palstalle.

      • Anonyymi

        on täällä ukrainalaisia ja löytyy myös murhaajia


    • Anonyymi

      Polttelevat, rikkovat ja töhrivät jotkut rakennuksiakin

      • Anonyymi

        Hallitus töhrii ja rikkoo sopimusyhteiskuntaa.


    • Anonyymi

      onneksi suomi lennätti isis taistelijansa kotiin

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      118
      10293
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2211
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      993
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe