Paljon otsikoita maahanmuutosta-ei hyviä?

https://www.ampparit.com/talous

kuinka SDP selittää asiat?

talous ei kohene vaan pahenee maahanmuutolla
8157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"talous ei kohene vaan pahenee maahanmuutolla"

2019-2023 hallituksen toimesta maahamme saapui noin 215000 uutta suomalaista, joista samaan aikaan, kun 2021-2024 maamme talous jo sakkasi, tuli 137000.
Varovaisenkin arvion mukaan kustannukset veronmaksajille ovat yli 5Miljardia!!!

Äänestä
  • ååmi

    Äänestä

loiu

Äänestä

SDP 1918 Venäläisten kanssa aseellinen kapina.

Äänestä

ooop

Äänestä
  • ppp

    Äänestä

Pelkästään 2019-2023 demarihallituksen kaudellahan maahamme saapui noin 215000 uutta, pääosin luku/kirjoitus ja kielitaidotonta, joiden elatuskustannukset, varovaisen arvion mukaan, ovat noin 4,3Miljardia vuodessa!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.ampparit.com/talous

kuinka SDP selittää asiat?

talous ei kohene vaan pahenee maahanmuutolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu