Pelit suomi vs Kanada(känädä!) ja Suomi vs slovakia analysointia

Anonyymi-ap

Kanada pelissä oltiin hyviä ku pantii kanadan superukot pimentoon tiukalla vartioinnilla että siitä pisteet Suomen pellaajille. Taktinen voitto ennenkaikkea ja taisteluvoitto.

Slovakia pelissä näkyi pieni väsyminen kanada pelin jälkeen kun noin vuorokaus oli aikaa siitä pelistä mut onneksi otettihin voitto sentään. Hyvin lopussa Suomi kulutti aikaa vastapuolen kulmissa pitämällä vain kiekkoa . Lopussa slovakit pisti pientä trilleriä mut kuitenni ei suami ollu kovin vaikeuksissa ees että hyvin pelattiin viimeiset minuutit.

viestin lähettäjä Juha pohjola

2

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voiko kukaan sanoa miksi Suomen pelaajat vain läpsyttelevät kiekkoa maalin edessä toisilta toisille ? Eihän maaleja synny jos ei edes yritä laukoa maalia kohti. Sen eron pelaamiasessa näki eilen Kanada -Ruotsi ottelussa, sieltä tuli heti kiekko maalia kohti ja siinä hässäkässä on suurempi mahdollisuus saada myös verkko heilumaan.

    • Anonyymi

      Laukauksia vain maalia kohti. Suomi pelasi Kanadaa vastaan todella hyvin. Unohtamatta Juuse Sarosta, taitava maalivahti. Selostamon henkilöt voisivat pitää ne suunsa kiinni, kun otteluiden parhaat pelaajat palkitaan. Pientä rajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      97
      5440
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      79
      4753
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      138
      4709
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2134
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      100
      1836
    6. 99
      1647
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1527
    8. 360
      1251
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1074
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1031
    Aihe