Perussuomalaiset kärsivät nyt HS:n gallupissa hirvittävän romahduksen. Ovat romahtaneet puolueena viidessä vuodessa 25% tasolta 10,1 prosentin puolueeksi.
Onko velvollisuutemme kutsua heidän kannattajansa niin sanotusti "kotiin" ottamalla heidät hoteisiimme?
Sisarpuoluelaisemme paluumuuttajina - Vastuumme
16
262
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mulla oo ainakaan sisarpuolue äärioikeisto natsit . Oot persutrolli tai Pietarin trolli .
- Anonyymi
Tosiasioita ei pidä kiistää, vaan sensijaan on otettava kodittamaksi jäävistä sisarpuolelaisistamme vastuu, tai ainakin selvästi ilmaistava otamme heidät takaisin kotiimme, vai ohjaammeko heidät oikeistopuolueitten kannattajiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosiasioita ei pidä kiistää, vaan sensijaan on otettava kodittamaksi jäävistä sisarpuolelaisistamme vastuu, tai ainakin selvästi ilmaistava otamme heidät takaisin kotiimme, vai ohjaammeko heidät oikeistopuolueitten kannattajiksi.
Millä vuosituhannella tupailloissasi elät?
Ei 2025 ihmisille enää sanella mikä on heidän poliittinen "koti".
Ideologiat ovat politiikassa kuolleet ja jäljellä on pelkkä nihilismi.
Oikeistodemari.
- Anonyymi
Sisaremme kannatus romahti 26% kahdessa kuukaudessa, 14,2 prossasta 10,5 prosentiin! https://www.verkkouutiset.fi/a/hsn-gallupissa-sdp-yha-ykkosena-ja-kokoomus-kakkosena/#840aaf50
- Anonyymi
Meidän on otettava vastuu sisarpuleemme pudokkaista, koska muuten he loikkaavat sisarenpoikapuolueeseemme VKK:n kannattajiksi aiheuttaen paljon pahaa yhteistyöllemme vihervasemmiston kanssa.
- Anonyymi
Sujuvasti keskustelet itsesi kanssa Kapi. HO HOO, HO HOO!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sujuvasti keskustelet itsesi kanssa Kapi. HO HOO, HO HOO!
Suosittelen katsomaan kyseisen draamasarjan.
Se ehkä selittää miksi Kouvolan seudulla on sellaista väkeä kuin on.
https://yle.fi/a/20-97001
- Anonyymi
Totuus on, että aikaisemmin sisarpuolueemme oli yksi suurempi, kuin yhdessä kanssamme.
- Anonyymi
Tietää keskustalle 27 muhkeaa % lukua. Kun vielä SDP pidetään gallueissa ylhäällä, joka todellisuudessa16,5 %~
- Anonyymi
Salaliittoteoreetikon skeidaa. Mistä olet saanut tämän "todellisen tietosi"? Venäjän keskusvaalilautakunnaltako? Siellä suhtaudutaan gallupeihin ihan samaan tapaan kuin sinä.
- Anonyymi
Yksittäisille sisarpuoluelaisillemme turvapaikan järjestämisen sijaan on harkittava fuusioitumista sisaremme kanssa.
- Anonyymi
Sukumme on heikkolaatuinen.
- Anonyymi
Aina kun pääsee hallitukseen niin kannatus laskee
- Anonyymi00020
Puolueperheemme jäsenistä on jo suurin osa menehtynyt ennenaikaisesti. Ei ole enää Kansalaispuoluetta, ei Sinistä Tulevaisuutta, ei Seitsemän Tähden Liikettä, ei Suomen Maaseudun Puoluetta, ei Maalaisliittoa, ei Suomen Pientalonpoikain Puoluetta ja Valta Kuuluu Kansalle- puolueen johto on paennut ulkomaille.
On jäljellä vain kaksi kuivaneen rusinan kaltaista puoluetta jäljellä, Perussuomalaiset ja Suomen Keskusta. Olisi mahdollisimman pian toteutettava jäljellä olevien sisaruspuolueitten yhdyntä, muuten ei jää mitään.- Anonyymi00021
Laitaoikeistopuolue PS ei ole Suomen Keskustan sisarpuolue. Piste.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343956
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131879Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681175Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331894Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26881En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39872