Auttaisko tämä ymmärtämään.

Israelin toimia.
Hamas on kuin syöpä Palestiinassa. Israel on se kirurgi ja stytostaatti joka parantaa syövän. Ei kait kukaan halua ettei syöpää paranneta.
12138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Auttaisko tämä ymmärtämään natsi-Saksan toimia.
Juutalaiset, vääränväriset, homot, muusikot, näyttelijät, sairaat jne ovat kuin syöpä Saksassa. Hitler on se kirurgi ja stytostaatti joka parantaa syövän. Ei kait kukaan halua ettei syöpää paranneta.

Äänestä
  • Jos olet tuota mieltä siellä KORKEASAAREN toimistossa, niin kyllähän se aika hyvin ajatusmaailmaasi valottaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Jos olet tuota mieltä siellä KORKEASAAREN toimistossa, niin kyllähän se aika hyvin ajatusmaailmaasi valottaa.

    Eikö Hitler mielestäsi siis toiminut noin?

    Äänestä

Syöpälääkkeet tuhoavat myös terveet solut. Tuhoaako Israel syyttömät asukkaat Palestiinassa ja muissa naapurimaissa?

Äänestä
  • Totta. Syöpälääkkeet vahingoittavat myös terveitä soluja. Leikkaushoitokin vahingoittaa terveitä kudoksia kun potilas avataan että päästään kasvaimeen käsiksi.

    Toki näitä haittoja koetetaan minimoida, vaikka niitä ei voida täysin estääkään.

    Vaihtoehto olisi antaa syövän rehottaa ja potilaan siihen kuolla.

    Aloittajan analogia on sikäli varsin oivallinen ja akurantti.

    Äänestä

Tälläinen tapahtuma voi olla vielä edessä Suomessakin. Miten kaivat terroristit esiin itä- Uudeltamaalta?

Äänestä
  • Kuten taannoinen tv-sarja vihjasikin, saattaa konflikti venäjän kanssa joskus alkaa juuri tällä tavalla. Militantit solut kaivautuvat asemiin ja aloittavat terrorin.

    Sitten kun puolustusvoimat tekevät jonnekin vastaiskun, niin aivan ennakolta suunnitellun mukaisesti näyttää siltä kuin puolustusvoimat olisivat iskeneet siviilien kimppuun.

    Äänestä

Sotarikos on sotarikos, tekee sen sitten Venäjä tai Israel. Eikä se millään typerillä selittelyillä miksikään muuksi muutu.

https://yle.fi/a/74-20163171

Äänestä

Tämä muistuttaa kyllä amputaatiota. Leikataan Gaza kokonaan pois.

Äänestä
  • Eihän sitä pois leikata, vaan se muutetaan ökyrikkaiden jenkkiläisten kristofasistien Trump-paratiisiksi.

    Äänestä

Kas, noinhan niitä kansanmurhia on tapana perustella. Tuhottava kansa on syöpäläisiä, sairautta, syöpää, loisia ja niin edelleen. Jotakin haitallista ja ihmistä alempaa ja se pitää vain poistaa siististi, tehdä sillä tapaa hyvää, niin sitten on kaikilla parempi.

Miten sinä kuulostatkin aivan Göbbelsiltä? Ihailetko ehkä natsi-Saksan propagandaa?

Äänestä

Kirurgi tappaa sota kiimaassa kymmeniä tuhansia lapsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Israelin toimia.
Hamas on kuin syöpä Palestiinassa. Israel on se kirurgi ja stytostaatti joka parantaa syövän. Ei kait kukaan halua ettei syöpää paranneta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu