Kouvolassa jälleen riitaa ja eripuraa johtohenkilöistä ja tässä se nyt nähdään. Eiköhän se ollut nyt siinä? Jos ensi vaaleissa jotain kansanedustajaa äänestää kaksi sataa niin hyvä on. Ei sillä muuta kuin tipahdetaan kaiken ulottumattomiin. Parempi kun liittyy koko porukka Kokoomuksen listoille.
Voivoi!
https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/8538592
Perussuomalaisten alasajo alkaa Kouvolasta
41
863
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se Kouvolasta ole alkanut.
- Anonyymi
Eiköhän tän yhden kännisekoilijan olisi parasta poistua takavasemmalle koko politiikasta, menis vaikka ihan oikeisiin töihin. Kukaan ei vaan taida palkata, kun ongelmat näkyy jo naamasta. Jotenkin tuntuu, että sisällön etsiminen elämään joka taitaa alkaa karata käsistä on se ykkösjuttu tässä. Pitää yrittää olla esillä tavalla millä hyvänsä, herra narsistinen en ole koskaan missään väärässä ja kuitenkin jatkuvasti on.
- Anonyymi
En ole persujen kannattaja mutta arvostan tätä ryhtiliikettä. Humalassa ei luottamustehtäviä hoideta.
- Anonyymi
Ketä sinne sitten jäisi?
- Anonyymi
Viiminen sammuttaa valot.
- Anonyymi
Eiköhän persut ihan itse hoitele alasajonsa: nämä Patjakset, Laaksot, Immoset, Vornaset ym.
Johan se kannatuksen suunta nähtiin alue- ja kuntavaaleissa : alas ja kiihtyvällä vauhdilla. - Anonyymi
Alasajo ja takinkääntö meininkia on myös persujen äänestäjissä. Siirrytään kannattamaaan jotain SDP:tä tai Keskustaa ym.- puolueita jotka ovat maahanmuutto myönteisiä, Ja EU: n uskollisia palvelijoita.
- Anonyymi
Perussuomalainen
ei sosialisteja
sdp
äänestä.
Emme ole venäjänmielisiä RAUKKOJA !- Anonyymi
Ihan tavallisia raukkoja vaan.
- Anonyymi
Suomi on seksuaalisesti sairaitten vanhusten vanhain koti... Myös kouvola.. Ei ole tupla punaista alennettua ruokaa enää monella varaa ostaa..
- Anonyymi
eikä näytä olevan varaa hakea lääkkeitäkään..........
- Anonyymi
Suomen alas ajo alkoi ..70 luvun alusta.. Ruotsiin 300000 t maalta kaupunkiin. Syntyvyys laski. Kok kepu demarit on yli 50v hoiti tämän maan taloutta Velkaa otettiin...
- Anonyymi
Jääkö joku oikeasti kaipaamaan koko puoluetta? Eiköhän takinkääntö olla nähty jo kaksi kertaa hallituksessa, haluaako joku nähdä vielä kolmannen?
- Anonyymi
Sama öykkäreillä edessä eduskuntavaaleissa kuin kunta- ja aluevaaleissakin
- Anonyymi
Bile marinin laskut tulee maksuun 2026 alusta . .. 200 miljoonaa 30 v eteen päin.. Mahfia perheen tuki paketti........Siwan kassa tyttö demari.
- Anonyymi
Demarit haluaa vain lämmittää kouvolan tyhjiä rakennuksia..
- Anonyymi
Demarit on hoitanut kouvolan taloutta yli 50 v... Talous kuralla rahat loppu Syntyvyys suomen pienin... Tää on kylmä totuus.. Haukutaan vaan suomalaisia
- Anonyymi
persut ei pysty hoitamaan edes omia asioitaan saati toisten
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
persut ei pysty hoitamaan edes omia asioitaan saati toisten
Tai edes omaa vaimoaan
- Anonyymi
Hyvät naurut tostakin sai.
Voi terve mitä spedejä, hahahaha xD - Anonyymi
Persut korjaa 50 vuotta demareitten tekemiä velkoja.
- Anonyymi
Perseet ei korjaa valtion eikä omia velkoja. Pari vuotta ja tosta poulueesta päästään eroon.
- Anonyymi
ei ne pysty korjaamaan edes krapulaa
- Anonyymi
Pedareita ehdokkaana !!!
- Anonyymi
Purra oikasee tämän konkka valtion taloutta. SDP KOK KEPU..... 70 alusta nämä puolueet ollut tään valtion johdossa tässä tulos..Esim velan korot yli 4 miljartia E tuleva vuosi....Syntyvyys nolla tasoa . Sote palveut lisääntyy. Kaikilla mittareilla huonolta näyttää. Demari antilta palestiinan kasetti jäänyt päälle....Sitäkö tää torvelo kansa uskoo. Kyllä purra tekee oikeita ratkaisuja että tää huonosti hoidettu talous saadaan oikaistua.
- Anonyymi
Valitettavasti ei näytä lainkaan siltä että suomen massiivinen velkaantuminen olisi lähivuosina mitenkään korjautumassa. Toisesta päästä kun rahaa syydetään esim. massiiviseen asevarusteluun ja Naton vaatimuksiin,maksuihin. Suurelta osin itseaiheuttettujen uhkien vuoksi, kun lähdettiin ukrainaa aseistamaan.
- Anonyymi
Purra voisi oikaista ensimmäiseksi naamansa. Viimeistään seuraavissa eduskuntavaaleissa Purran kuten hyvin monen muunkin persulin poliittinen "ura" päättyy.
- Anonyymi
Antti ei velkaista saatto hoidossa olevaa vanhustnen taloutta paranna Demari sammutti suomen ...Tää on kylmä totuus
- Anonyymi
Sittenkö alkaa velkaisen vanhusten vanhain kodin ylös ajo kouvolassa.....Demareitten maskiroova pääsee valtaan
- Anonyymi
Opettele kirjoittamaan
- Anonyymi
Kirjoitukasella ei kouvolan taloutta ratkaista... Onko muita vaihto ehtoja ´´´´Demarrilla
- Anonyymi
Opettele kirjoittamaan
- Anonyymi
Femisti huorat on ajanut suomen saatto hoitoon .......Syntyvyys liian pieni ollut 50v......
- Anonyymi
Muslimit sotkemaann tään valtionn asiat sekasaisin ... Feministi huora haluaa sisällis sodan
- Anonyymi
Viimeinen sammuttaa valot.
- Anonyymi
Pedareita ehdokkaana Kouvolassa .
- Anonyymi
Persuja kannattavat Trumpin kaltaiset aikuisvauvat. Kouvolassakin yksi naurettava esimerkki mitään nimiä mainitsematta. Tyhmä kuin seiväs koko kaveri ja aiheuttanut vuosien mittaan useammat naurut useammalle henkilölle ;)
- Anonyymi
Persu iski Tampereella.
- Anonyymi
Persujen nousu on alkanut! Ylen kannastusmittaus osoittaa tämän. Täriskää vassarit!
- Anonyymi
Kylläpä tärisyttää. Kokoomuksen Eero Lehden omistamasta Taloustutkimus Oy:stä julkaistu "galluppi", jossa persujen nousu huikea prosentti xDD
- Anonyymi
Takinkäännön esitaiteilija Korppivaara öyhöttää
Pekka Korpivaara
Yllättävän suuri suosio on Perussuomalaisilla Kouvolassa vieläkin, vaikka ottaa huomioon, että Kouvolan on kärsinyt perussuomalaisten kansanedustajien toimista eniten Suomessa. Persujen kahden salkun ministeri lopetti lailla Kouvolasta yöpäivystyksen, kokoluokkansa tehokkaimman sairaalan ja aiheutti samoin varmuudella yli 30 milj. euron lisäkulut toimillaan (5 ambulanssia a' 0,8 milj./kpl lisätty kuljettamaan potilaita Kouvolan ja Kotklan välillä). Persujen edustajat tippuu Kouvolan valtuustossa aina puoleen neljässä vuodessa (yksi lähtee lähes aina ennen ensimmäistäkään valtuuston kokousta). Syyt hajoamisiin on persujen säännöissä, joka mahdollistaa istuvien kansanedustajien tiputtaa kilpailjat pois....
Kotkassakin tunnetaan Pekka Korpivaara
KotkaLeaks
2015-03-03 12:11:31
Telt-ta
14.2.2015 06:54
Tule tutustumaan Kymenlaakson suosituinta Perussuomalaista Pekka Korpivaaraa ystävänpäivä Kahville Karhulan torille. Mukana Pekka Korpivaaran Kenttäpäällikkö Arto Hirvonen vahvistamaan poliittista sanomaa.
Tel_tta
18.2.2015 21:48
Tänään Lahden reissu Kouvolan katutapahtumaa varten.
S-ano
18.2.2015 09:34
Arto Hirvonen sai kiitosta Karhulan torilla järjestäessään Pekka Korpivaaran Kenttäpäällikkönä kahvitarjoilun viinerin kerä. Pekka Korpivaara vastaili poliittisiin kysymyksiin perussuomalaisten vaaliohjelman mukaan Kotkalaisia lämmittävällä ja ystävyydellä. Pekasta tykättiin avoimesta tyylipuhtaasta keskustelusta.
Tunnen myötähäpeää kotkalaisena
Kotkalaiset tietävät Pekka Korpiwaaran
02.03.2014 Kouvola "Jeesus paransi Pekan ! Koska on Arton vuoro?
https://www.youtube.com/watch?v=4GVPBIf5oGQ
LISÄÄ SIRKUSHUVIA FOORUMILLE
https://www.youtube.com/watch?v=xUEl1HokWDk
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19711722
- 585529
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462837- 402435
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k152264Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut321937Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,451909Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131901Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61556Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta421508