Rintamalle lähtevälle tarjotaan jopa 2 000 000 ruppeloista! Ruplakasan puhtaudesta ei ole tietoa eikä tietoa ole edes kenen käteen nivaska annetaan.
Lähtisitkö sotimaan?
Anonyymi-ap
9166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Putler lakeijoineen on tehnyt tuosta palkkiosta bisnestä. Raha maksetaan jälkikäteen,, jos maksetaan. Kohtuullisen hyvällä todennäköisyydellä iso osa ryssien sopimussotilaista maatuu Ukrainan maaperään. Ruumiita ei tuoda pois ja omaisille ilmoitetaan sotilaan olevan kateissa, jolloin Putlerin kassasta ei makseta minkäänmoista palkkiota omaisille ja ruplakasa sen kuin paisuu.
Oletko vähän aivopesty daiju? Luet siis vain ja ainoastaan valtamediaa, joka valehtelee kaiken.
Amerikkalaisen eläkkeellä olevan everstin tietojen mukaan ukroja on saattanut kuolla taisteluissa joki liki 1,5 milja ja venäläisiä about 130 tuhatta
Miksi Ukraina kärsii valtavasta miespulasta vaikka niillä oli lähes miljuuna ukkoa aseissa, kun sotiminen alkoi ja sen jälkeenhän tehtiin ainakin kaksi merkittävää liikekannalle panoa????
Kuule lähde.
En tod ja jos pakotetaan tämä yli viiskymppinen niin mööin (ammua verbi) omia.
Wc-paperille on tilausta venäjällä.
Alkaako vankilat ja mielisairaalat olla tyhjiä kun putiini joutuu houkuttelemaan kansalaisia kuolemaan jalon hyökkäyssotansa vuoksi paikallisella valuutalla?
Houkutteleeko putiini väkeä edelleen "erikoisoperaatioon" vai joko tuo uskaltaa myöntää reilun kolmen vuoden rämpimisensä jälkeen käyvänsä sotaa? Operaatio on tosiaan erikoinen kun miljoona kansalaista on pitänyt tapattaa ja vammauttaa turhan takia.
Kyllä ne on tapatettu ihan putinin harhaisen hallinnon ja venäläisen kansanluonteen takia. Molemmat ovat kyllä tavallaan turhia ja toimimattomia.
En hyväksyisi rupuruplaa maksuksi edes 70-luvun Ladasta. Sen keinotekoinen arvo ei ole tae tulevasta.
Putinhan sanoi, että on kunniakkaampaa kuolla rintamalla kuin kotona vodkaan.
Saakohan sen vasta sopimusajan loputtua, jos on vastaanottaja vielä hengissä.
Kyllähän se kannattaa kun ruplalla saa kilon dollareita.