Paha pahenee, saastainen saastuu! Sudet lammasten vaatteissa. .
---------------------------------------------------------
On ilmiselvää, että olemme ja elämme Herramme Jeesuksen ilmoittamassa ”lopunajassa”, jossa paholainen pitää kiirettä, koska se TIETÄÄ että sen aika on lopussa!
Samoin? Paholaisen koukkuun eksyneet ovat herjoissaan ja rienauksissaan yhä julkeampia! Fanaattisella kiihkolla nämä ”eksyttäjät” rienaavat ja esittävät niin Paksuja Valheita Raamatusta, Jeesuksesta, Jeesuksen ristin sovituksesta, Hänen Pyhän sovintoverensä iankaikkisen pelastuksen Voimasta. . . että?
- Totean taas kerran, etten ole liki 50 vuoden uskonelämän puitteissa nähnyt KOSKAAN niin härskiä rienaamista! Eivät edes ateistit osaa niin likaista rienaamista Jeesuksesta ja raamatullisen uskon Pyhistä asioista ja arvoista! * KAUHISTUTTAVAA!
Lopunajalla ”leirit” selkiintyvät. . .
----------------------------------------
Lopunaikana tapahtuu selkeä jakolinja. Se pitääkin tapahtua. Joka totisella mielellä tahtoo Jeesusta seurata, opissa ja elämässä - se ei voi (lopuksi) lusmuilla ns. ”harmaalla vyöhykkeellä”! Jeesus oli ja on Maailman Valo ja Valkeus! Joka Häntä seuraa, ei pimeässä vaella! Eikä tahdo olla missään konsensuksessa paholaisen kanssa!
Niinpä totinen Jeesuksen seuraaja JÄTTÄÄ lukematta eksyttäjien rienaukset! Ne ovat paholainen likaisia annoksia, joissa on (heikoille uskoville) jopa tartuntavaara?
NYT on ilmeinen ”seulonnan” aika, jolloin Jeesus tutkii ja merkitsee Sanalle kuuliaiset seuraajansa. Ja sitten varjelee heitä kuin ”silmäteriään”! ( Ilm 3: 7-13)
• ”Älköönkä teillä olko mitään osallisuutta pimeyden hedelmättömiin tekoihin, vaan päinvastoin nuhdelkaakin niistä.” (Efes 5:11)
• ”Vääryyden tekijä tehköön edelleen vääryyttä, ja joka on saastainen, saastukoon edelleen, ja joka on vanhurskas, tehköön edelleen vanhurskautta, ja joka on pyhä, pyhittyköön edelleen.” (Ilmestyskirja 22:11)
• Tämä mainittu ”seulonta” ja jako tarkoittaa, että ne jotka ovat valinneet palvella pahaa, uppoavat yhä syvemmälle saa---nan pimeyteen. Asiat kumuloituvat, maksimoituvat, kulkevat kohti lopullista Jumalan tuomioistuinta. Ja? Palkkansa saavat niin pahat kuin pyhät, niin pahikset kuin hyviksetkin. Kaikki tuomitaan lopuksi ”tekojensa” mukaan. ( Ilm (22:12)
• »Minä tulen pian, ja tullessani minä tuon jokaiselle palkan, maksan kullekin hänen tekojensa mukaan. Minä olen A ja O, ensimmäinen ja viimeinen, alku ja loppu.”
Myös kristityt käyvät ”Kristuksen tuomioistuimen eteen”
• ”Meidän kaikkien on tultava Kristuksen tuomioistuimen eteen, jotta kukin saisi sen mukaan, mitä ajallisessa elämässään on tehnyt, hyvää tai pahaa. ” ( 2 Kor :10)
SAASTAINEN SAASTUU
16
269
Vastaukset
- Anonyymi
Raamattu on ihmisten kirjoittama.
Siihen vetoaminen ja kirjoitusten lainaaminen
on täysin merkityksetöntä.- Anonyymi
Aloittajan raamatun apinointi on huomioitu jo ajat sitten naurettavaksi pelleilyksi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajan raamatun apinointi on huomioitu jo ajat sitten naurettavaksi pelleilyksi!
Voi sinua kun herjaat!
- Anonyymi00014
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajan raamatun apinointi on huomioitu jo ajat sitten naurettavaksi pelleilyksi!
Jumala näkee herjasi.
- Anonyymi00017UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajan raamatun apinointi on huomioitu jo ajat sitten naurettavaksi pelleilyksi!
Raamattu paljastaa sinun kadotetun tilasi ja se saa sinut kiivastumaan ja herjaamaan. Jeesus Kristus tahtoo pelastaa sinut!
- Anonyymi
onko tä vieläkin hengissä ? https://www.youtube.com/watch?v=HbO_rp9Ik_w
- Anonyymi
Ihmiset tekevät valintansa. Miettikööt kukin seurauksia!
- Anonyymi
Mieti sinäkin vain omien valintojesi ja tekemisiesi seurauksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieti sinäkin vain omien valintojesi ja tekemisiesi seurauksia.
2 Kor 5:10
” Sillä kaikkien meidän pitää ilmestymän Kristuksen tuomioistuimen eteen, että kukin saisi sen mukaan, kuin hän ruumiissa ollessaan on tehnyt, joko hyvää tai pahaa.” - Anonyymi00013
Anonyymi kirjoitti:
2 Kor 5:10
” Sillä kaikkien meidän pitää ilmestymän Kristuksen tuomioistuimen eteen, että kukin saisi sen mukaan, kuin hän ruumiissa ollessaan on tehnyt, joko hyvää tai pahaa.”Kyllä
- Anonyymi
Kyllä näin on. Jumala kutsuu omiaan pyhitykseen ja puhtauteen.
- Anonyymi
Jos syntinen ei käänny ja anna Jeesuksen pelastaa, syntinen elämä vain jatkuu edelleen ja paheneekin ja lopuksi syntinen päätyy kadotukseen.
- Anonyymi
Kyllä se paholainen tuli sinne Jerusalemiin jo Jeesuksen siellä ollessa ja meni temppelin herraksi kaikkiin temppeleihin ja uskonlahkoihin.
Joh. 14:30
En minä enää puhu paljoa teidän kanssanne, sillä maailman ruhtinas tulee, ja minussa hänellä ei ole mitään.- Anonyymi
Luuk. 10:18
Jeesus sanoi heille: "Minä näin, kuinka Saatana sinkoutui taivaasta kuin salama.
1. Joh. 2:18
Lapsukaiset, nyt on viimeinen aika. Ja niinkuin te olette kuulleet, että antikristus tulee, niin onkin nyt monta antikristusta ilmaantunut; siitä me tiedämme, että nyt on viimeinen aika.
- Anonyymi00015
Jeesus pelastaa.
- Anonyymi00016
Ja herjaajat paatuvat yhä syvemmälle syntiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens783189Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1372805- 1902727
EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2072375Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1271797Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul1861507Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta401468Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581209- 861032
Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll187975