Ei missään tapauksessa Gazasta pakolaisia Suomeen

Anonyymi-ap

Nyt on jo Suomen velkataakka riittävä.

Eiköhän tämän vuoden kehitysapurahat ole jo jaettu.

En näe mitään järkeä leikata Suomessa suomalaisilta enemmän ja enemmän, jos toisesta päästä lahjoitetaan rahaa ulkomaille.

Joku käsityskyky pitäisi raha-asioissa olla. Suomi ei pysty koko maailman sotauhreja ja maailman nälkäänäkeviä pelastamaan.

Ei Gasasta Suomen sairaaloihin ketään houdettavaksi! Terveydenhoutopalvelut ovat jo nyt täysin retuperällä. Kyllä ne on naapurimaat, jotka saavat ottaa tämän hoitovastuun.

4

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Euroopan pitää tukea palestiinalaisia ja hamasia Israelin vastaisessa taistelussa. Sitten ei ole vaaraa että tulevat tänne. Suomi eikä Eurooppa tarvitse enään yhtään muslimia tänne.

    • Anonyymi

      Ne pitää viedä kaikki Israelin ja USA:n terveydenhoitolaitoksiin!!!

    • Anonyymi

      KD ja persut ajavat kiihkeästi Israelin etuja ja kannattavat kaikkien palestiinalaisten karkottamista Israelista. Jos palestiinalaiset ovat vielä elossa niin Suomeenkin saadaan jopa toistasataatuhatta uutta suuta ruokittavaksi. KD ja persujen äänestäminen on varmin tae saada Suomeen lisää maahanmuuttajia.

    • Anonyymi

      Siellä oli ihan omat sairaalat Gazassa. Kukas ne vei? Palauttakoon ja hoitakoon asian.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      140
      4409
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      58
      3337
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2443
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      23
      1693
    5. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      229
      1607
    6. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      225
      1178
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      24
      1145
    8. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      158
      1099
    9. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      71
      1093
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      62
      823
    Aihe