"Eli summa summarum.
Seuraavankin hallituksen vetäminen on totisesti sitä kuuluisaa paskaduunia. Ei käy kateeksi.
Siihen saakka on mielenkiintoista seurata poliittista teatteria esimerkiksi sen osalta, kuinka paljon perussuomalaisten kannatus kasvaa, kun Purra kevensi eniten suurituloisten verotusta."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011188486.html
---
Näin se Riikka-Petteri homman hoitaa, kun edellinen hallitus ei osannut.
Ei kääntynyt velkalaiva?
24
266
Vastaukset
- Anonyymi
Ironiaa.
- Anonyymi
Ei taida tulla sataatuhatta uutta työpaikkaa? Menee entisetkin.
- Anonyymi
Ainoa positiivinen seikka on, että seuraavassa hallituksessa ei ole persuja.
- Anonyymi
Mutta sitäkin terävämmin persut ohjeistaa oppositiosta käsin tulevaa hallitusta.
Vaatineeko Purra jopa tulevaakin pääministeriä huumetestiin kun ei muuta keksi? - Anonyymi
Siinähän se vitsi että sinä ap itket silloinkin 24/7 persujen perään suoli24 palstoilla elämää hallitsevana pakkomielteenä kun ne istuu oppositiossa. Et vassarihallituksen perään joka avaa rajat mamuille vaan persujen. Vaikka olet rotuoppia julistava sinimustien fanittaja ainoa vihollisesi on PS joka tekee kiristyksiä mamupolitiikkaan teidän kainaloiden tuulettajien puolesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta sitäkin terävämmin persut ohjeistaa oppositiosta käsin tulevaa hallitusta.
Vaatineeko Purra jopa tulevaakin pääministeriä huumetestiin kun ei muuta keksi?Orpon oikeistohallitus on näyttänyt mitä sen hallitus tekee: Tulonsiirtoa köyhiltä, duunareilta ja pienyrittäjiltä suursijoittajille ja suuripalkkaisille.
- Anonyymi
Haapalalta halpa veto koska tietää syyt sille, miksi Orpon hallitus on pakotettu lisävelan ottamiseen niitä mainitsematta.
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Ei kannata lukea Haapalan eikä muidenkaan persuille kateellisten juttuja. Kannattaa lukea Suomen uutisia. Ja YLE täytyy lakkauttaa, onneksi meillä onkin sitä asiaa ajamassa peräti EU-tasolla miehinen mies, Sebastian Tynkkynen, joka tiktoktiktokvideoillaan esittelee agendojaan ja joskus jopa mustaa sulhastaan. Laatu korvaa määrän meidän puolueen meppien suhteen. Ja jos puutteita ilmenee, kymmenen poika-avustajaa on onneksi tukena ja turvana.
- Anonyymi
Niin, nyt se onkin sitten sitä parempaa velanottoa, kun oikeisto sitä kauhoo kaksin käsin?
- Anonyymi
No mitkä ne syyt sitten ovat?
Marinin hallituksen ottamien lainojen koroista ei ainakaan ole kyse, nehän otettiin nollakorkoisina ja osa jopa miinuskorkoisina ( lainanantaja maksaa Suomen valtiolle).
No, kuten tiedämme, valtiovarainministeriö (Purran johdolla) muutti nuo lainat markkinakorkoisiksi kun arvelivat että korot laskee entisestään. Olivat siinäkin väärässä.
- Anonyymi
sinimusta liike voisi hoitaa velan 🤔 käyköhän se näille ?
- Anonyymi
Miksi Purran velkalaiva ei käänny?
Koska se on jo tukevasti karilla.
- Anonyymi
Se upposi lopullisesti perälauta irtosi.
- Anonyymi
Velkaliavan kipparit pitää siirtää tarkkailuluokalle
- Anonyymi
Kölin alta.
- Anonyymi
Riikka: Kun Petteri ei muuta keksinyt.
- Anonyymi
Meniks se oikein?
- Anonyymi
Tuulta purjeisiin ja kohti myrskyn silmään, sanoisi meri kapteeni.
- Anonyymi
KÄÄNTYIHIN SE , VAIN VÄÄRÄÄN SUUNTAAN
- Anonyymi
Purra on Orpón barbi.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720