Vartalon malli
Trump ja Martina kuin kaksi marjaa
Anonyymi-ap
30444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Sofia fanittaa Trumppia eli haluaisi olla Trumpin vaimon asemassa. Köyhistä oloista Trumpinkin vaimo on mutta ei niin köyhistä kuin Sofia. Sofia ottaa elantonsa juutalaiselta mieheltä.
Eikös tämä ketju koskee Martinaa. Miksi kirjoitat Sofiasta..... Tai kyllähän minä sen tiedän. Olet Martinan uskollinen ikifani. Muistahan sitten myös hokea "Martinan vainooja".
Onko Martinan vainooja tehnyt tämän aloituksen?
Sofian täti siis
Lähipiirin mummeli on taas kääntänyt kommentoinnin Sofiaan. Katkeruus Sofiaa kohtaan on syvää ja pitkäkestoista.
Sofian mielestä oli hienoa että fanittaa Trumppia. Ilmeisesti Sofian juutalainen mies on Trumpin äänestäjä koska Sofia on parikin kertaa esittänyt stoorissa kuinka katsoi Trumpin virkaanastujaisia ja oli vielä laittanut eteensä näkyviin Te New York Times -lehden että varmasti kaikki tietää että tässä olla niin "Trumpin amerikkalaisia". Ja vielä virkaanastujaisten jälkeenkin on näyttänyt kun katsoi tv:tä ja siellä Trump esiintyi. Ihaileeko sitten Trumpin vaimoa niin se on eri asia mutta Trumppia tuo esille.
Martina on tosiaan kuin Trump, samanlaisia pötkylöitä kumpikin.
Täällä ne ryhävalaat arvostelee. 😂
Miten lie älyn laita 😂😂
Voi miten suloinen ex- aviopari oli Huomenta Suomessa. Komea hoikistunut Esko ja kaunis iloinen Martina 🩷🩷.
Ovat kyllä ilo silmille ja musiikkia heidän juttunsa korville 👍 .
Yhtä lapsellisia lauseita kuin ala-asteen oppilas puhuisi.
Näinpä ohimennen tuon pariskunnan, Eskon tunnistin, mutta Martinaa en sivukuvasta heti tunnistanut. Pitkä eteenpäin työntyvä leuka oli niin oudon näköinen. Muutenkin hiukan oudon näköinen, mitä viimeksi olen kuvan nähnyt jossain lehdessä.
Esko nyt niitä komeimpia miehiä ei ole ollut milloinkaan, mutta, aika tavallisen näköinen mies. Iloisia he eivät olleet ainakaan siinä kohdalla, mitä satuin näkemään, totisia, sitä en tiedä mistä puhuivat, kun ääni oli telkusta pois. Liekö puheenaihe ollut totisuuden syy.
Tuskinpa noilla mitään järkevää puhuttavaa onkaan. Kaikille ei ole suotu sitä älykkyyttä.
Hyvää ilmaista mainosta saivat omaan podcastin ja palkan vielä käynistään Huolimatta Suomi haastattelussa. Hyvä podcast ja suosiota riittää heillä.
Se on kyllä ainakin tälläkin palstalla huomattu.Ettei sinulle ikävä kyllä, ole yhtään suotu älykkyyttä.
Leuka ei ole mikään outo vaan komean jämerä ja miehekäs.
"käynistään Huolimatta Suomi"
Oletko varmasti ottanut lääkkeet tänään?
Yleisdsivistykseltään myös samaa tasoa. Oikeat järjen jättiläiset. Vajetta peitellään suurilla puheilla.
Ok 😂😂😂
Kumpikin kuitenkin osaa natiivia enkkua
Älkää nyt viitsitkö! Meidän Mara päihittää mennen tullen jonkun Akun ja hänen virallisen nykymuijansa Melanien. Se on jämpti niin.
Meidän Tyrkky-Kortsu-Mirri-Minna-Minniminna-MillaMagia-Martta-Martha-Martti-Marzu-Martsu-Martzu-Marsu-Marsipaani-Martsa-Martza-Maisa-Maratiina-Maritza-Marakatti-Maraska-Martviina-Marinoitutiina-Marjatta-Lehdykkä-Lehdyskä-Kotletti-Trikotletti-Gosmopoliitti-Salarakas "Mara" Impilinna-Kortelampi-Aitolehmä-Maitolehmä-Maitolehdykkä-Aivolehti-Aitolehti-Keinänen-Riihimäki-Eremenko-Kuvaja-Eerikäinen-Hyvönen-Therman-Täärmanni-Kadhum-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palaci-Palatsi(suomalaisittain) kun tietää mitä tahtoo! Ja meidän Mara tahtoo paljon ja heti! Se on varmaa!
Kun meidän Mara sanoo, vaikka nyt Akulle tai Mr.Australian Plösölle, tarvitsevansa vähän fyrkkaa ja/tai muuta avustusta niin kyllä herrat heltyvät ja antavat. Mitä enemmän sitä paremmin toteaa meidän Mara ja laulaa lurittaa dollarinsetelit silmissään:
"Kop kop kop, avaa rakas
Kop kop kop, avaa hakas
Mara tää kun sinne sulkeutuu
Oven taakse raha jo kulkeutuu
Kuuluu kop kop kop avaa rakas
Sinne Mara tahtoisi"
Ota nyt ne lääkkeet.
Tai Reiki-hieronta.
Tää runosuoni, varmasti oli vankilassa ainakin vuoden verran ja nyt päässyt vapaaksi taas sekoilee.
Tuo nimihullu käytti naisista sanontaa "donna". Eikös Remu puhutteli naisia donnaksi myös? Onko se jotain slangia vai onko nimihullulla italialaiset sukujuuret? Ei kai sentään.
Donna tarkoittaa Italiassa naista tai rouvaa.
Kyllä donna on aivan stadin slangia ja sana on tullut Italiasta. Stadin slangi on taas kehittynyt tietyntyyppiselle sosiaaliselle alueelle eli työväenluokan eli ns. köyhemmille alueille. Ei siis ole Helsingin hienostoalueella kasvaneiden kieltä ollenkaan.
Remukin, johon tuolla viitataan että käyttää tuota donna-sanaa naisista, on sieltä Itä-Helsingistä mutta itseasiassa, kun tunnetaan romanina niin selittää hieman vaaleampaa ulkonäköä sillä että äitinsä isoisä olisi aivan Viipurista jonkun ison kartanon aatelisia. Eli Remukin siis mainostaa olevansa aatelista sukujuurta eli Remu von Aaltonen siis.
Tästä poistui mukamas sääntöjenvastaisena kun kirjoitettiin että donna tarkoittaa stadin slangissa myös ämmää. Mutta niin siellä netissä lukee tuosta donna-sanasta ja stadin slangista eli mitä sääntöjenvastaista tuossakin nyt sitten oli. Mutta sen nyt ainakin tiedämme että nimihullu on alunperin köyhemmästä kaupunginosasta oleva syntyperäinen helsinkiläinen ja käyttää stadin slangia.