Paniikki, pelko ja pakokauhu leviää suomalaisten keskuuteen. Venäjä on hyökkäämässä Suomeen. Paniikki, pelko ja pakokauhu leviää suomalaisten keskuuteen. Venäjä on hyökkäämässä Suomeen.
Paniikki leviää
Anonyymi-ap
8328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mene hoitoon!!!
Onko Pietarissa trolleilla paniikki?
Jos Venäjä tulee,se tulee Suomi natsismin takia ,muilla ei ole pelkoa joutua heidän hampaisiinsa.
Myös jenkit itse on natsismia vastaan pohjimmiltaan, kuten olivat ww2sessakin. Tätä ei aina täällä Suomessa eikä Euroopassakaan ymmärretä ,valtaa ei ole oikeutta köyttää mitenkään väärin ,ei edes ajatella sellaista käytettävän. Ensin oli tarkoitus tuhota natsismi hulluna ideologiana ja sitten vasta kommunismi,ei päinvastoin.
Äärimmäisen arvokas lahja:
Sielun pelastus. Sinä voit pelastua ja saada syntisi anteeksi. Älä siis murehdi.
Tule Jeesuksen luokse sellaisena kuin olet, Hän auttaa sinua tekemään parannuksen synneistäsi ja katkaisee synnin kahleet.
Jeesus on minuakin auttanut, miksei siis sinuakin?
Jeesus otti kantaakseen sinulle kuuluvan rangaistuksen. Se tarkoittaa, että Hän kuoli sijaisuhrina Golgatan ristillä suurten kärsimysten keskellä. Ristillä on ansaittu vapautus synnistä. Rakkaus oli se, joka toi Kristuksen Taivaasta – joka sai Hänet astumaan valtaistuimelta ja kärsimään ristillä meidän edestämme.
”Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.” Joh. 3:16
Jeesus antaa totisen vapauden ja rauhan.
”Jos siis Poika tekee teidät vapaiksi, niin te tulette todellisesti vapaiksi.” Joh. 8:36
Naton piti tuoda turvallisuutta. Näyttää olevan toisin.
Putinin mielestä Suomen natottuminen oli hälläväliä juttu hänelle. Näyttää olevan toisin.
Suomi-lampaat menivät turhaan Natoon. Ilman Nato-jäsenyyttä ei olisi mitään hätään. Nyt on helvetin portit avattu, kiitos kusipäisen kansan ja päättäjien.
Kylläpä taas rysoonovitsia ketutraa.